(08-10-2018 09:36:10 отредактировано MWL)

Тема: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Пропоную тут обговорити оптимальну конструкцію велобагажника, велопричепа і т.п.
для тих хто хоче мандрувати не лише від готелю до готелю з гаманцем.
Тому обговорення необхідного велосипедного ремнабору і загальнотуристського спорядження теж, мабуть, тут.

На мою думку ця тема не зобов'язана продовжувати "Багаж-вінтаж"


Для "затравки" фото із старої книги
Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Пользователь находится в режиме "только для чтения".

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

В большинстве случаев велотуристы используют велобаул "штаны".
Мои друзья полтавчане собираються пошить пару таких рюкзаков самостоятельно. Не знаю насколько оно оправдается по
финансово-временным затратам... Но буду признателен, если коллеги поделятся выкройками и идеями улучшений
комплекса Багажник-Баул.

Цікава стаття Перевозка багажа в велопоходе від наших колег з http://velopiter.spb.ru

Пользователь находится в режиме "только для чтения".

(25-03-2017 17:19:06 отредактировано step)

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Майже на всіх фото з пітєрскої статті видно наскільки незручний велобаул (маю на увазі коли великі торби звисають з боків багажника) саме на поганих дорогах і доланні перешкод. Втім, кому важливо на кожній зупинці діставати косметичку з дна торби, то це найкращий варіант. Доступ до речей простіший. Але це зовсім не потрібно в поході при правильній організації багажу. Тому мені до вподоби такий варіант

Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Я б спрямовував свої зусилля на оптимізацію спорядження. Мінімізацію об'єму та ваги, мультифункціональність, рішення без чого можна обійтись. Тут ще є така особливість в їзді по поганих дорогах з багажником. Тим всім мотлохом безбожно товче через відсутність амортизації. Чудесні одинарні обода тут ніразу не захистять багаж і нерви від розковбасу. Отже багаж повинен бути, так би мовити, "підресореним". Я хочу пошити собі велику підсидільну торбу, але кріпити її до велосипеда багажними джгутами, котрі ґумові. Тобто ідея в тому щоб багаж був як би підвішеним на еластичній підвісці, а не тупо лежав на тупо неамортизованому багажнику, терплячи тупі удари і розповсюджуючи ці тупі удари по всій конструкції велосипед-їздун.

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Подрессоренный багаж отлично ловит резонанс на кочках и расколбас усиливается в разы. Зад велосипеда начинает жить собственной жизнью, колесо самопроизвольно переставляется вправо-влево. Сказочные ощущения  img/ag
Я проводил эксперимент с подпружиненным багажником, не понравилось.

2

(25-03-2017 17:20:25 отредактировано step)

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Нєа. Ти неправильно проводив експеримент.  Гг, пружина  img/ag  Паша, треба було яскравіше це зробити. Вудку сторч прикрутити до ровера, а на самий кінчик повісити багаж, тоді відчуття були б ще казковішими img/ag  Можливо мені не слід було використовувати термін "підресорений", я сподівався що буде цілком зрозуміло про що хотів сказати. Отже, те що багаж підвішений і прикріплений ґумовими джгутами на  розковбас ніяк не впливає, зате зменшує тупі удари які терпить багаж і вся конструкція в цілому. Це навіть по буквам відчувається, але я це можу підтвердити й особистим досвідом  img/bk

(25-03-2017 17:23:12 отредактировано step)

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

О, згадав. Твій винос фіолетовий img/ab  Уяви собі що замість паралелограмної конструкції, руль до штока вилки кріпився б просто через пружину (скажімо таку як в сідлі "України") які були б відчуття? Думаю сильно казкові img/ab Тобто що хочу сказати. Можливо я не достатньо точно сформулював свою думку, що ти її невірно зрозумів. Дивись, навіть якщо підресорити багажник, то працювати це повинно тільки у вертикальній площині, в горизонтальній повинно бути все досить жорстко. А джгутами пофіг, там все буде чотко, адже багаж в мандрівці це не мішок цементу.

(25-03-2017 17:25:27 отредактировано step)

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Тепер для тих хто все таки полюбляє багажник.  Особисто я катаюсь по-різному, і з багажником також. Залежить від конкретних потреб. Во  img/ag :

Spoiler

Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Це жарт, хоча факт реальний img/ab  Ось з тим же багажником у триденній мандрівці:

Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.


Бокові сумки невеликі, щоб не впливали на керованість. На багажнику звичайний заплічник, який при необхідності можна одягнути на себе. Сам багажник такий:

Spoiler

Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Можу сміливо рекомендувати його (див. фото у першому спойлері img/ag ) Закріпити можна практично на будь-якому типі велосипеда завдяки гнучкості регулювання точок кріплення.
А на велобаул, в традиційному його розумінні, я б звертав увагу в останню чергу. Думки з цього приводу висловив вище https://krokovod.org/forum/viewtopic.php?pid=3400#p3400 Спостереження в спільних  мандрівках за попутниками з такими торбами, тільки зміцнили моє негативне відношення до баула.

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

step,
Главное, чтобы в горизонтальной плоскости не двигалось.

1

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Вово, правда! Саме це я й мав на увазі img/ab Але це справедливо тільки якщо будувати якусь конструкцію з багажником на амортизаторі. Якщо ж мова про ґумові джгути, то як я й казав, там можна не переживати в якій площині буде свобода. Багаж ними закріплюється досить жорстко, але при цьому еластичність джгутів в якійсь мірі полегшує  навантаження від ударів на сам багаж.

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

нормальна альтернатива громіздкому велобаулу, швидкозйомні гермосумки, які можна регулювати ( скачувати) по завантаженості. Звичайно спочатку потрібно визначитись який похід? на 1-3 дні чи декілька тижнів, це сутєво

dictum factum

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

дал бы кто попробовать сумку на подседел по типу такой.  Насколько она хороша реально, хотя люди пишут, что вполне и вполне.

Spoiler

Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Пользователь находится в режиме "только для чтения".

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Aleksei Dmytren, тоже интересно такую, не вкурсе там штырь какойто еще докупать нужно или он в сумку вмонтирован?

Прошлый раз помните? Все приходит с опытом.

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Она одевается на штырь, набивается тряпьем и прочим, что не жалко помять, и потом затягивается сзади до тугого состояния. Потом фиксируется ремнем. Ну тоесть в эту сумку три раза в день не полезешь: спальник, флиска, штаны, смена тряпок.
Просто меня "штаны" не возбуждают почему-то.

Пользователь находится в режиме "только для чтения".

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Aleksei Dmytren, ну в теории интересно, но если без ребра жесткости не потеряет ли форму? не согнется? не начнет болтаться вниз? а если в поездке часть вещей уйдет, не будет ли телепаться по колесу итд

Прошлый раз помните? Все приходит с опытом.

Re: Багаж и багажник, рюкзаки и сумки для велосипеда.

Будет  img/bs Она должна быть туго набита — за счёт чего и держит форму.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.