Re: Цепь и парафин

DVDshnik, є водостійкі ланцюгові мастила...

Spoiler

для мотоциклів.

Re: Цепь и парафин

У меня дождь и велосипедист не очень переносит img/bk

Spoiler

img/bm  img/bj

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Цепь и парафин

kisa,

Spoiler

теж пищати і скрипіти починає?  img/ag

Re: Цепь и парафин

img/bs

Spoiler

И матом ругаеццо, а не по-доброму им разговаривает.

img/ag

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Цепь и парафин

Сегодня второй раз парафинил свою KMC x8.
До этого были цепи KMC z51 сомнительного качества, порядочно убитые специальными "смазками для цепи" на убитой системе.
Парафинил, но статистику чистой назвать было нельзя.
В этом году поставил на свой "ашан" новую систему 3х8 с новой цепью.
Консервационную смазку из новой цепи не вымывал — ездил, пока не запищало.
А запищало после 400 км (в конце мая попал под дождь).
Сварил в смеси пищевого парафина (заказывал из интернета) и воска (примерно 1:10).
Позавчера снова попал под дождь и цепь снова начала пищать. Пришлось варить.
На спидометре — ровно 1100 километров.
Более шестисот километров на одной смазке — отличный результат! Тут, правда, и засуха "помогла" (ни одного дождя в июне)...

Выводы:
1. метод працює,
2. пищевой парафин рулит,
3. вода — главный враг любой смазки, в том числе и парафина.

(28-07-2019 07:19:31 отредактировано Юрий)

Re: Цепь и парафин

У нас по обочинам в основном пластиковые бутылки из машин выбрасывают. Банок для варки цепей не наблюдается. Поэтому, если и переходить на парафин, то получается до первого дождичка? И держать при себе бутылочку с обычной смазкой?

Не против парафина. Но если целый месяц, как у нас июнь (и июль, кстати, тоже), шёл дождь, то парафин становится неактуальным.

Может, его действительно в сырых условиях бодяжить с трудносмываемым литолом? Хотя это уже будет не то пальто.

Re: Цепь и парафин

Юрий,
Я зимой тонким слоем вазелина цепь протирал, когда снег с дождем шёл. Нормально было.
Это тот же парафин с жидким маслом.

Re: Цепь и парафин

Юрий, я парафиню при ежедневном пробеге 20-30км раз в полторы-две недели или после второго дождя.

Re: Цепь и парафин

Тут в  мене трохи  інфи  про воду  і ланц з парафіном. Вибачайте, що  копія з іншого  форуму, зміст не змінився, а писати наново якось не ергономічно..

"...в запасі для проїзду є ще три ланцюги, які були парафінені в цій експериментальній каніфольній суміші.
Так от, з них на першому я проїхав десь 170 км, потім велосипед попав під проливний дощ, але велосипед просто стаяв під дощем. На скільки там намокнув ланцюг, я оцінити не міг, дощ лив хвилин 20, дорога перетворилася на ріку з тротуарними берегами, тобто води випало добряче.
Зразу після дощу я сів на велосипед і поїхав. Шуму, звичайно, на мокрому ланцюгу не було. На завтра ланц ніби висох і їхав також безшумно.
Десь на першій сотні після описаного дощу став відчувати на слух легке порипування ланцюга при сильному натискуванні на педалі (типу на підйом-розгін). Звук був без писку, а саме таке собі тихе рип-рип.. Спробував збільшити силу натискання — гучність звуку трохи зростала, зменшував силу — звук пропадав. Я оцінив це як незагрозливе для подальшої їзди і продовжував їздити аж до 360 км загального пробігу. Характер звуку під кінець трохи змінився — посилився при помірному педалюванні. Тут я вирішив не тягнути "кота за хвіст" і поставив наступний ланцюг.
Цей ланцюг попав під легенький дощик на 240 км. Що характерно, рипіння при навантаженні почалося десь після першої сотні, але було тихе і виникало під навантаженням. Після цього дощу рипіння не змінило своєї інтенсивності і при помірному тиску на педалі (для швидкості 22-25 км по рівному асфальту) про себе не давало чути, тільки при підйомі на "кардані" з'являлося, але не голосно. Так на такому фоні я доїхав цим ланцом до 350 км і вирішив, що каніфоль таки має якийсь вплив на мащення ланцюга, адже без неї, коли ланцюг попадав у воду (під дощ), до мишачого писку я проїзжав 30-50 км. Далі їхати не було можливо, навіть при легенькому натисканні на педалі — ланцюг не просто голосно пищав, він дзвенів!.. А тут два ланцюги після капітального замочування мінімум на 30 хв, спокійно виїзжали за сотню км без явного напрягу. На мишаче пищання не було навіть натяку, хоча з'явилось тихе порипування, яке мало залежало від води, а просто помалу наростало з величиною проїзду ланцюга..
Найцікавіше трапилось з третім ланцюгом,вселило якесь сподівання на подальше парафінення з каніфоллю. Поставив ланцюг, проїхав 70-75 км і попав під сильний дощ, на ходу. Лило, як з відра, я їхав в плащі, середня шв 12-15 км, їхав десь хвилин 40.. Ну, думаю, не пощастило накататись на сухому лацюгові, прийдеться завтра-післязавтра ставати до чергового парафінення, бо "на носі" вихідні, там не одна сотня планується, а тут — все не просто намокло, по ідеї ( за безканіфольним досвідом) мало б все вимитися до дзеркального блиску, так було вже не один раз. Після такого дощу і 10 км не виїзжав до безперервного писку.
Зранку встав, подивився на лац — так і є, іржа вже вчепилася ланца, в районі касети він набув характерного оранжевого кольору..
Ех, нема часу, їду 25 км ( бо треба), а там, якщо не запарафіню цей ланц, то візьму один із попередніх, вони ще не пищать.. На привеликий подив, ланц не тільки не запищав, а навіть не зарипів!.. Перша сотня, друга, вже третя пішла після дощу — ланц, як свіжопропарафінений — ніякого шуму, перемикається відмінно, при збільшенні навантаження — не рипить!..
Дива, тай годі..
Невже це ефект від "дощування" каніфольного парафінення?..
Бо складається враження, що сталося щось, що може зробити такий же фурор, як парафін проти рідкого мастила.
Принаймі, в мене зараз враження такі, як після проїзду після першого парафінення.. Очам не віриться.."




в мене тут нова інфа про суміш+каніфоль.
Під впливом вражень від їзди під дощем, я пропарафінив у цій суміші всі ланцюги, які в мене були, на всіх велосипедах. Для експерименту з'імітував дощ для першого ланца для турінга — кинув парафінений ланц у холодну воду на 6 годин. Поті вдів ланц і відразу поїхав.
До відвертого скрипу під гору ланц проїхав 700 км, по рівній дорозі при 20 км/год, передача 42-15, 83 кг велосипедист — скрипу майже не чути, потрібно прислуховуватись.
Приємні несподіванки: ланц розім'явся на протязі 500 м, і ніякого характерного дзвону чи шуму, який так комусь докучав при свіжопарафіненому ланці. Перших 300 км — взагалі ніяких звуків від ланца, як би його і не було.
Другий ланц мочив 12 годин і дав воді стекти. Поки що їдеться так само, як на першому.
Ланци в мене старі (5 штук на турінгу), всі на межі 307-8 мм, система і касета — пробіг 35т.
Завтра катну сотку на шосері, подивлюся, як він вестиметься на каніфолі..
пс. сотка не виходить — проливний дощ, почекаю погоди.
ППС. Другий ланц пройшов 350 км і запищав під гору, що характерно, саме запищав писком, а не заскрипів, як попередні. Ровер простояв на сонці десь годин з 5 (+27С в тіні) — писк пропав, але при навантаженні з'являвся.
Їду на третьому ланці, який мокнув 36 годин, довше мокнути не виходить, бо починає ржавіти ланц..:)"


на зараз (29 вересня 2019) сьогодні  поставив останній з пяти ланців, які парафінив у експериментальній суміші і потім витримував  у  воді. На ньому сьогодні  катнув  50 км.
Про четвертий  ланц, який  був також  мочений десь  48 годин і потім  висушений. Рекорду він не побив, проїхав десь 400 і  почав чутися  скрип. я не  "тягнув кота за хвіст"  і змінив його на свіжопарафінений. Підозрюю, що  попереднє вимочування парафінених з  каніфоллю ланцюгів  відчутних переваг не дає, але обнадіює, що  таке парафіювання робить  ланц   стійкішим до дощової  води.

Re: Цепь и парафин

Voyutichi,
И какой процент канифоли нужен?

Re: Цепь и парафин

Voyutichiimg/thank  img/ay Очень интересная штука, особенно в преддверии нелюбимого сезона.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Цепь и парафин

Пафнутий пишет:

І який відсоток каніфолі потрібен?

я ще  не знаю. Я почав з 1  відсотка.
Друга парафінація була вже з трьома відсотками.
Скільки буде оптимально — треба декілька раз спробувати, самі знаєте, що це потрібно декілька  варіантів сумішей (вага  суміші  — 600  гр), на кожній випробувати декілька раз  в різних умовах. і.т.д..
В мене поки одна -16 гр каніфолі  на  550 гр  старої   суміші  віск/парафін 20/80..  суміш  має декілька років, просто додаю до неї  пропорційно  вісь  і парафін. Вже темнокоричнева, але  прозора  якщо розтоплена.

Re: Цепь и парафин

А, то там ще і віск працює. Заплутано.

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Цепь и парафин

Сделаю эксперимент с чистым парафином + канифоль.

Spoiler

Моё отношение к воску уже озвучивал неоднократно, если сказать еще раз, будет бойан

Re: Цепь и парафин

Пафнутий пишет:

Моє ставлення до воску вже озвучував неодноразово, якщо сказати ще раз, буде бойан

я  не в  курсі, але  якщо маєте упередження — то буду  вдячний за  інфу..

Добавлено: 29-09-2019 22:36:16

Евгений76 пишет:

А, то там ще і віск працює. Заплутано.

чому  заплутано? чистий  парафін  витискається з  ланца  на першій  сотні, на дощі — через 5  км ..