Re: Цепь и парафин

Заплутано, тому що поки не зрозуміла роль воску в комбінації з каніфолью. Можливо він тут і ні до чого. Сподіваюсь Пафнутий, допоможе дещо розплутати.
Але не дивлячись на заплутаність інформація цінна  img/thank

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Цепь и парафин

Евгений76 пишет:

не зрозуміла роль воску в комбінації з каніфолью.

це на п'ятому році їзди на  парафіні з воском? Я думав, що з  цим розібралися на першому десятку  тис  км..

Re: Цепь и парафин

Видимо, у автора из тонкой цепи парафин выдавливается раньше, к тому же цепи сильно растянуты. И работают с перекосом. В этом случае логично попытаться сделать смесь менее текучей, чему и может помочь канифоль.  img/ay

Spoiler

На сингловой прибалтийской цепи варки в парафине марки П-2 хватает на 400-500 км с учётом 2-3 попаданий под дождь за это расстояние. Зимой парафинил в 2 раза чаще из-за внешнего вида, скрипа не ждал.
Про замачивание в воде не понял — заржавеет же. Наоборот парафиню с нагревом выше 100 цельсиев — чтоб если там где внутри вода — выкипела. 

Re: Цепь и парафин

Voyutichi, особисто віск не пробував, вистачає парафіну, тому п'ятий рік поняття умовне  img/bk

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Цепь и парафин

DCorvus пишет:

Про замочування у воді не зрозумів — заіржавіє ж.

це для  випробування. віск у  воді не  веде  себе так  само, як  парафін.  Віск  має здатність  "намокати".  Я  це  побачив,  коли очищував  віск  у водяній бані.  Саме ця  властивість воску  втримувати з  собою воду може  корисно  впливати на межі пластичності  суміші віск-парафін-каніфоль..  Принаймі це мої сподівання  при намочуванні  парафіненого ланца.

Добавлено: 29-09-2019 23:01:02

Евгений76 пишет:

тому п'ятий рік поняття умовне 

абсолютне.. img/ab Достатньо часу для 50  тис км

Re: Цепь и парафин

Voyutichi, о, пан з велосипеда не злазить img/rolleyes  в мене пробіги значно менше.

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Цепь и парафин

Евгений76 пишет:

з велосипеда не злазить

є профіль в страві, але все почалося ще до неї..:)

Re: Цепь и парафин

Коллеги а канифоль это технически грамотно???
Ведь канифоль не обладает антифрикциоными свойствами,  а на оборот увеличивает трение img/bk

Re: Цепь и парафин

tork, так 1% жеш, це як присадка.

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Цепь и парафин

tork пишет:

Колеги а каніфоль це технічно грамотно ???

безграмотно зовсім, як і парафін у  воду.. img/ab

Re: Цепь и парафин

Voyutichi пишет:

віск у  воді не  веде  себе так  само, як  парафін.  Віск  має здатність  "намокати"

Крім цього, воск має в своєму складі кислоти, які прискорюють корозію.
І головне, воск не має аніякого відношення до мастил і олив і ніяк не зменшує тертя металевих поверхонь, скоріше навпаки.
За складом це ароматичні ефіри з домішками виділень ротових залоз комах.
Мало хто додумається змащувати трансміссію слиною салангани, наприклад (це така пташка). Хоча їхня слина являє собою продукт, дуже схожий на парафін. Тільки що не горить. Але мі ж цеп не підпалюємо, вірно?
А бджолині виділення чомусь є продуктом, благодійно впливаючим на все.
Мабуть, за аналогією з восковими свічками — забезпечують прямий канал благословення Отця небесного.

Re: Цепь и парафин

Пафнутий пишет:

які прискорюють корозію.

це такі аргументи?
Якось  не хочеться з першого разу  встрявати  в  якісь науковоподібні міряння піпіськами, Ви ще  мало знаєте, щоб реконструювати  якісь домисли без  практичного  випробування.

Добавлено: 29-09-2019 23:56:19

пс  — про жирні кислоти прочитайте.

Re: Цепь и парафин

Может вместо выделений насекомых хозяйственного мыла  туда? Скользит, имеет щелочную реакцию, удерживает воду.  img/bn

Re: Цепь и парафин

DCorvus пишет:

Може замість виділень комах господарського мила туди? Ковзає, має лужну реакцію, утримує воду. 

попробуйте змішати, хоча для  початку  потрібно знати реакцію парафіну з лугом.. зі школи.

Re: Цепь и парафин

пс. напевне ви  не тих комах  приймаєте за бджоли, бджоли не  виділяють  воску, вони  його збирають з квіток.