Тема: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Велосипед «Прогрес» В-110 московського заводу ЗіС.

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110   Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Кілька історичних фото.
Виробництво велосипедів на заводі ЗіС, фото американського фотографа Henri Cartier-Bresson 1954 рік



Знайдено велосипед в досить гарному технічному стані, без жодних механічних ушкоджень, комплектний, без ознак зносу деталей. Тобто їздили на ньому досить мало.
Значні ушкодження корозією, та жахливий стан фарбового покриття, примушує до повного відновлення велосипеда.
Для подальшого точного відтворення,  залишки написів та ліновок буде обміряно та визначено кольори.

На задньому дропі вибито номер, але рооку виробництва ніде не має.
За певними ознаками можна лише теоретично визначити , що велосипед випущено між кінцем 1954 та 1956 роком. Загалом його виробляли в період 1951-59 років.

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110 

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Дуже цікава знахідка, як для його віку, то його стан можна вважати ідеальним. img/ay
Бардачок лишній. Зняти негайно  img/bd псує всю картину img/ag

Рама без вилки деньги на ветер

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Вітаю з проектом  img/kefir
Навіть покришки рідні, походу  img/lupa

(07-06-2019 08:33:38 отредактировано Idu_na_Rekord)

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Поздравляю с началом интересного проекта! img/kefir
Я сам недавно купил Прогресс, только ЗИЛ, поэтому интересно вдвойне.
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

"Я сегодня опоздал, поэтому вечером уйду пораньше... "

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

img/off  разговаривал с ветераном Зила, он рассказал что при очистке русла Москва реки около завода вытащили со дна кучу зиловских холодильников. Несуны их сплавляли по течению, подельники ловили. Интересно как велосипеды тырили? Где б копнуть?
Idu_na_Rekord,  Михаил, учитывая состояние вашего приобретения и любовь коллеги Torpedo к реставрации, можно бы пару фоток загрузить.

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

img/ay Знатная находка! Поздравляю!

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Похоже , велосипед весь закрашен  черной краской кисточкой  , под  этим слооем может быть родное ЛКп в очень приличном состоянии..смойте ацетоном.  Интересный экспонат img/ay

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Хоча велосипед має назву В-110, він значно відрізняється від оригінала ХВЗ.
Головні відмінності:
-Рама окрім загального розміру має абсолютно іншу конструкцію.
-Вилка іншої конструкції
-Обода коробчастого типу не характерні для 1950-х років в СРСР. Припускаю що завод придбав якийсь американський чи вивіз  німецький станок для виготовлення ободів.
-Багажник іншої форми
-Шатуни педалей «гранені»

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110


Вочевидь, що такий завантажений виробництвом автозавод виготовляв велосипеди як побічну продукцію.
Із здивуванням побачив багато «косяків» у якості виготовлення велосипеда.
Жахливі гострі заусенці від штамповки багажника довелось зачистити щоб самому не порізати пальці. Хоча, дуже хотілось залишити нащадкам на пам’ять «совєтскоє качєство».

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Вилка має  якийсь перекошений вигляд.

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Дивні зєднувальні вузли рами прикрито неохайними кільцями (також із гострими краями). Вочевидь конструкцію перейнято з якогось американського велосипеда, адже автомобілі заводу ЗіС мали також прототипи з США.

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
Корпус каретки проварений, мабуть виправляли брак (?)

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

По каретці — була і ще трапляється така технологія, коли вона штампується в декілька прийомів з прокату. Все завершується подібним швом.
А вилка, так, підгуляла. Колесо рівно стає, дропи вирівняні по висоті?

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Евгений76 пишет:

А вилка, так, підгуляла. Колесо рівно стає, дропи вирівняні по висоті?

Вилка ніяк не «підгуляла», велосипед як новий без ушкоджень. Це просто крива якість виробництва img/rolleyes


Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110  Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Оригінальні покришки збереглись дуже добре, навіть без ушкоджень. Відмивати довелось кожен міліметр поверхні, в результаті покришки отримали майже первинний вигляд.
Резина м’яка, дуже якісна. Припускаю, що вони були виготовлені з «фірмової» закордонної сировини. Таке зустрічається інколи серед реставраторів мототехніки.
Подібну якість збереження покришок бачив тільки на оригінальних німецьких велосипедах.
Також в ідеальному стані рідний фліпер.

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Torpedo пишет:

Відмивати довелось

Если не секрет, чем?

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Звичайний  метод, тепла  вода з миючим засобом для посуду, не допомогло.
Використав засіб для відмивання двигуна авто («пшикалка» змиває будь який бруд), та  кругла мяка щітка в дрилі на малих обертах img/bs 
Місцями заточена деревяна паличка.
Після просушки засіб для догляду за покришками (не сілікон).

Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

img/thank  img/bv
Я просто освежаю иногда  только средством для черноты шин (предварительно вымыв с мылом без особого старания), так красиво не получается.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

Костя, случайно использовал средство для мытья пола
Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110
результат ты видел img/ay , а вот средства для чистки шин не рекомендовал:
1. они негативно действуют на резину ускоряя процес старения
2. ухудшают сцепление с дорогой черевато img/crash

Рама без вилки деньги на ветер

Re: Велосипед ЗіС «Прогрес» В-110

img/ai Саня, наконец и ты раскололся, откуда такой новый вид 40-летних шин img/ag
img/thank

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.