(Причина редактирования: доповнення і виправлення помилок)

Тема: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Вітаю, шановне товариство!

Як і для більшості з нас, для мене велосипед це не лише засіб пересування.

В своєму "портфоліо" у мене є кілька машинок, одну з яких ви можете спостерігати в цій темі: туц. Ставлення до неї у мене неоднозначне, але в загальному машинка нічо так, достатньо комфортна для швидкого пересування містом і поїздок з місцевими (Івано-Франківськ) "фіксиками". Але тема не про це...

Перебуваючи за кордоном, через знайомих мені пощастило знайти цікавий фреймсет у Львові за космічно низьку ціну, а саме пляшка Пепсі (про об'єм тари точаться суперечки). Від власника і наближених до нього людей конкретної інформації щодо цієї заготовки не надійшло. Єдине що відомо, це:
~ фреймсет -- турінг
~ довжни -- СТ=56, ТТ=56
~ каретка -- за словами знайомого, який мацав цей фрейм -- BSA (нова детальніша інформація про стандарт буде пізніше)
~ діаметр ХТ=??? (не мірялось)
~ шток вилки -- скоріше за все, дюйм ІСО
~ база -- невідома
~ посадка підсидільного штиря=??? (необхідні точні заміри)
~ відстані між дропами=??? (не мірялось)
Фото прикріплюю нижче:
Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження,
в дорозі на Франік:
Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження,
заміри СТ і ТТ:
Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Що я хочу з ним зробити? Очевидно, що це буде крокодил. Скоріше за все що це буде повозка для міста. За ідеєю, основний власник -- мій тато, який на даний момент катається (покатушки з мамою раз на пару тижнів по парку і біля річки img/ap ) на жахливому ашані, на ремонт якого у мене, м'яко кажучи, "не стоїть"...  img/as

Бажані характеристики на виході:
-відносний комфорт
-відносна швидкість
-надійність
-гарний вигляд  img/ah

Список наявних запчастин:
1) сам фрейм
2) руль
3) сідуха
*поясню за деталюхи. руль -- з донора запчастин для попереднього проєкту, дуже схожий на мусташ. стан -- падуставший  img/whipped  сідуха -- підгончік від колеги з роботи. основа схожа на спінений каучук/резину, верх — трохи втомлена шкіра, наявні пружини, ширина -- не диван, але і не спортивна доска. я вважаю її підходящою для даного проєкту (хоча відкладалась вона для вже власного паф-рейсера. видно не судьба img/bk ) детальні фотки будуть пізніше, коли фрейм потрапить до рук молодшого брата*

Необхідні запчастини:
1] колеса (алюмінь, одностінні. втулка перед -- високофланцева кванда на шаріках, зад -- торпеда/шимано 3ка. ну і шайбочки, само собою img/ab )
2] покри (700х32)
3] підсиділ (буду шукати алюміньку з запасом по довжині, бо не один тато буде на ньому кататись img/ap )
4] каретка (сан рейс/штурмей арчер на промах під квадрат. за татових умов катання -- на майже "вічна" карєта)
5] система (провіл віво срібного кольору/все інше, що має подібну стилістику. єдиний її плюс -- "вінтажно-квадратний" вигляд)
6] педальки (щось "вінтажне")
7] винос (середньої довжини. коротший від "туріста" може підійти по стилістиці, але не по посадці. доведеться городити город з проставками руль-винос)
8] переднє гальмо з ручкою
9] мєлочовка (гріпси, камери, ланц)
10] опціонально -- крила
Джерела компонентів: OLX.UA, OLX.PL, Aliexpress, фіксерські барахолки, польські магазини



Як видно, список запчастин -- точно не в мою користь. Знайти і придбати це все, на мою думку, буде відносно не важко. Єдина складність -- зібрати це до купи до 02.07.2020 (день народження тата).

Ось такі у мене вихідні дані. Не скажу, що проєкт буде важко реаізувати, скоріше за все головна перепона -- моя відсутність на місці. Плюс, тиск часу. Не скажу, що його мало, але його недостатньо, щоб вдумливо підходити до підбору компонентів.

Від шановного товариства, я очікую ідей щодо компонентів, варіантів покриття і хорошої назви для цієї колісниці

Stay tuned! img/aw

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

"Шімано Нексус 3"  зовсім не швидкісна  планетарка.
А Ваш тато точно збирається на ньому гасати ?  Франківськ не Чернівці — вистачить сингла  img/ag

Якщо тато не бувший шосейний вело-гонець, то нащо йому шини 32 мм. ?   Краще буде 35-37 мм.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Норм заготовка, мне нра, под задачу подходит идеально.
История её прихода и цена — вообще песня img/ag
Техзадание вполне резонное и подъёмное. Наблюдаю.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

CustoмBicyclь, тато лікар і катаються з мамою, у якої Spelli City (нексус 3). Їх режим я вже описав. З одного боку, значна економія (якщо брати торпеду), а з другого боку тато має не сильно здорові коліна, тому щоб трохи полегшити йому життя, трохи варіативності не завадило б.
Також є досвід у користування нексуса з розрахунком 48*16. 1ша передача -- достатньо легка як для кабана 22х років (я), так і для підлітка 14ти років (менший брат). Плюс певний час час я катався на 51*16, але це вже зовсім інша історія...
Але фішка в тому, що я би теж хотів інколи кататись на цьому велосипеді... І хотілося, щоб можна було гасати з товаришами-фіксиками. Тому 32 виглядають досить привабливо. З коротшим виносом від "Туриста" який є нахилений вниз, посадка буде ближча до "спортивної", а тут вже більше пасують покри 32мм... Якщо я не правий -- будь ласка, поправте мене

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Джерела компонентів: OLX.UA, OLX.PL, Aliexpress, фіксерські барахолки, польські магазини

КРЕДО: Ніколи не віддам гроші за те, що можу зробити власними руками.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Захар Беркут пишет:

не сильно здорові коліна, тому щоб трохи полегшити йому життя, трохи варіативності

img/bk В ряде случаев хватает просто слегка заниженной передачи. Вариативность нужна при сильно переменном рельефе — когда часть маршрутов плоская, часть — горбатая.

Захар Беркут пишет:

Якщо я не правий

img/bl

Захар Беркут пишет:

тато
...
(я)
...
(менший брат)

Это Вы про три разных велосипеда говорите  img/ag

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Всурьоз? Під боком у Вас шикарна барахолка у Львові, на край беріть у експерти колегу Arioh там саме "поле чудес" . Ми як з дружиною були проїздом, ледь не накупив пів рюкзака, бо вартість там шарова як шариш. На PL дуже переплатити.Буду радий якщо допоміг

КРЕДО: Ніколи не віддам гроші за те, що можу зробити власними руками.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

kisa, Вибір задньої втулки ще не кінцевий, оскільки, по факту, на руках (знову ж таки, по факту, на руках малого) тільки руль і сідуха img/as
Щодо "три різних велосипеда", то у нас з малим -- плюс мінус однакові по геометрії. Різниця лише в тому, що у нього стоїть шима 3ка (фрейсмет --сталевий Profi Fix), у мене чистий фікс (алюмінювий Dolan PreCursa). Збираючи повозку брату, я проводив деякі розрахунки, де за основну передачу бралась 2га (пряма). З передаточним Маленького, це виходила чиста 3ка (оскільки у нього умовний сингл, то це не так критично для задньої покри при гальмуванні). Тестові виїзди і опитування після кожної спільної катки показали, що однаково комфортно в'їжджати в горби і весело спускатись (у Франіку є пара місць зі спусками).
У мене ж при великій зірці 51, передатка виходить 3.19. За ходовими характеристиками велосипеди приблизно однакові. Я кручу педалі "на розслабоні", малий -- не напрягаючись. І, не зважаючи "моє" шассі, ми при спільних виїздах цілком собі комфортно їдемо.
Щодо "третього" велосипеда -- цю штуку я не бачив навіть вживу. І тому "повноцінним" велоспедом я її не вважаю. Поки що. Коли отримаю детальні заміри і фото (які обов'язково з'являться в цій темі) вже можна буде про щось говорити img/ab Та й таке img/bk

Добавлено: 27-01-2020 20:52:36

kamenskij, під боком у мене барахолки Польщі))) Львів трохи задалеко, на даний момент img/bk

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Ну, то есть, передачи — балласт в Вашем случае img/ag .
А подбор передаточного — дело тонкое. Надеюсь, Вы твёрдо знаете  эти вещи, расписанные на полторы страницы  img/ag https://krokovod.org/forum/viewtopic.php?pid=2056#p2056
Кстати, жёсткая алюминиевая рама может позволять приподнять передачу. Я на стальном фиксе на жёстких колёсах для себя нашёл правильной 3,06. А у Вас на алюминьке аж 3,19 img/ai

Да, и это всё не отменяет понятие о наличии у ОДНОГО человека ОДНОГО велосипеда "для всего", "универсального", как о нищебродстве  img/ae  img/ag
Не говоря уже об одном велосипеде на нескольких человек.
Так что желаю всем много разных велосипедов img/ar

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

kisa, я пропоную перенести суперечку про трансмісію цього проєкту на час, коли хоча б колеса будуть готові)

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

img/bf Собирайте детальки img/ab

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

(Причина редактирования: доповнення і виправлення помилок)

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Доброго вечора, шановне товариство! Час для новин по проєкту.

Нарешті отримав фото руля і сідушки. На жаль, фото вийшли не зовсім такими як їх бачив я. Сподіваюсь, товариство зможе зрозуміти ідею, яка закладається в проєкт через наявні компоненти.

Отже, до діла. Точка кріплення жопи велосипедиста до велосипеда:
Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Як я вже казав у початковому повідомленні, життя цю сідушку трохи пограло. Я в процесі вивчення теми з реставрацією/відновленням шкіряних сідух, відповідно екстер'єр цієї штуки скоріше за все буде оновлюватись. Що можна сказати за конструкцію: як я вже казав, сідло середньої ширини (малий не поміряв її, курча), є пружини. Виходячи з конструкції -- очікується комфорт для їздця при "спортивно-туристичній" посадці. Дуже цікаво вислухати ваші думки щодо даного артефакту.

Точка кріплення рук велосипедиста до машини:
Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Тут теж немає що додати за стан. Прошу вибачення за останнє фото, незважаючи на мільярд разів пояснень як сфоткати -- малюк зробив це по-своєму img/as . З моєї пам'яті, рулю пощастило більше ніж решті велосипеду-донору, і він навіть рівній, чого не скажеш про вилку, яка пішла на інший байк. Підйом у руля приблизно 6.5 см (якщо ставити ручками до гори). По візуалу -- прибрати іржу, заполірувати -- буде пушка! img/ay

А тепер про неприємне... У процесі розглядання і підбору фото для форуму (не без лайки через противність фотографа, який не слідував поставленому ТЗ) я виявив наступний неприємний нюанс (прошу звернути увагу на місце з'єднання труби і вузла):Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

"Дядя, а шо ты хотел за бутылку пепси..?"(с)мій сусід по кімнаті

Оперативно зв'язавшись з братом, я вияснив, що таких сюрпризів на заготовці два. ДЖВА, курва! img/ppc  img/ak . Вияснити в онлайн режимі "а де другий сюрприз" не вийшло через моє легке розчарування заготовкою і легку лінь малого (але він десь в районі корони...). Але менше з тим... В загальному, я все ще чекаю від брата фото згідно з ТЗ (на цей раз йому буде допомагати тато. принаймні я на це сподіваюсь... img/bj )

Ось така ситуація на даний момент, шановні колеги. Ейфорія від дешевизни заготовки змінилась розчаруванням від розуміння чому вона така дешева. Як то кажуть: "дешева рибка -- погана юшка". Хотів би отримати пораду від Вас, як вчинити в даній ситуації

Дякую за увагу!

P.S.
Мій менший брат, Арсен. Або як його кличуть у нашій вело-тусовці "Супермаркет" img/ag
Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

img/ai Сидуха — шкура по пластику, что ли? Как она устроена вообще — не пойму... Шкура — просто тонкая обивка? Или толстый чепрак, поддерживаемый пластиковой основой?
Пружины  img/doubt  Я на Туристе (в виде туринга с бараном) — и то задолбался от них. А думал — дальняк, комфорт, лалаблабла. Нет.  На ещё более жёстких скоростных велосипедах это вообще явно лишнее. https://krokovod.org/forum/viewtopic.php?pid=2020#p2020

Руль прекрасен для дорожника, если его поставить вверх, и для паф-рейсера — если перевернуть. На более скоростной тачке баран предпочтительней. Хотя, если поездки короткие —  велосипедист не успеет задолбаться от одного хвата. А вид прикольный. На короткой раме к такому рулю  желателен конкретно длинный вынос, иначе этот руль будете пинать коленями при педалировании.

Трещина сильно неприятная, нужно исследовать подробно, чтобы придумать алгоритм лечения.

Малой — орёл img/ag

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

А ещё было бы здорово не ругаться img/wd

Diesel power

Re: Пепсі-байк. Подарунок для тата на його День Народження

Якийсь дивний дистанційно-посереднико-мрійливий проєкт .   Тізер ще якось зайшов, а от перша серія  img/ppc