Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Валкор пишет:

"Преобразователь ржавчины"

Бувають різної якості і з різними добавками.
Чомусь традиційно "перетворювач" з автомобільного магазину працює краще від купленого у будівельно-господарському магазині  (виробники різні  img/bs ).

Я думаю, що продавці автомагазинів замовляють якісніший, бо автомобілісти більше претензійні.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Валкор,
Я использую автомобильный преобразователь ржавчины, зеленого цвета. Деталь там плавает не меньше получаса, а лучше больше. Ржавчина становится черной, значит процесс завершился.
Дальше промыть водой и всё.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Я теж автомобільним, правда швидше бірюзовим ніж зеленим. Правда не купаю, а промазую. Спочатку метал стає ліпким, на другий день (це гарантовано, якщо темпло, то пару годин) метал покривається сухим білим нальотом, процес завершено. Можна мити, можна тряпкою чи кухонною металевою мочалкою стерти. Досить довго потім не ржавіє, навіть нічим не покрита.

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Использовал из того, что можно было купить в наших магазинах — и в зеленой бутылке, просто "Преобразователь...", и в прозрачных, "...для авто". Состав был схожий и результат похожий. Сильно подозреваю в причине неудач высокую влажность (или соли цинка  img/ag ). В советское время была просто к-та, она разводилась пополам с водой, наносилась на предмет, через полчаса смывалась водой и после высыхания давала белый налет. И всё было хорошо. И деревья были большими img/ag .

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Я подібні речі роблю так.

— фосфатування, або ж фіксація іржі
у буд матеріалах купив  — кислота ортофосфорна —  маленький флакончик який нагадує маслянку, (прозора рідина).
залізяку зачищаю по максимуму як можу. Частіше за все гравірувальна машинка+насадка щітка.
Далі старий комп"ютерний блок живлення. вихід на 12Вольт. рядянський зелений резистор, той що витримує високу темепературу .
я використовую з опором 7 Ом
Тоді на деталь мінусову клему, на гвіздок через резистор плюсову клему, кусочок джинси чи войлоку (як монетка) і капаю кислоту. в місці контакту кислота вскипає. Але за рахунок цього вдається стабілізувати ту іржу яка знаходиться в глибині каверн металу. для проформи цією ганчірочкою на гвізку протираю всю деталь.
Вона стаеє матово сірою.

— цинкування
на ринку у діда була куплена бутилочка з — Хлористим Цинком (місяць тому чекушка коштувала 25грн)
img/av  Не плутати з Хлористим Залізом  img/av
Берем деталь після фосфатування, протираємо розчинником для знежирення.
Берем новий кусочок джинса чи войлоку.
І знов мінус на деталь, плюс через резистор на гвіздок і тряпочку змащуємо хлористим цинком і починаємо водить по обробляємій деталі. Цинк з розчину осідає на поверхні металу.
довго затримуватися на одному місці не бажано, покриття стає чорно сірим, краще пройти кілька раз.
коли бачим що вже нічого не сідає, змочуемо по новій і далі.
дивимся по тому що хочемо, товще покриття чи просто вкрити.

Відносно резистору. я брав з того що в мене є. Але резистор меншого номіналу дасть більший ток, що теж не дуже добре. Тоді цинк з розчину бистріше осіда на металі і доводеться частіше підливати Хлористий цинк. і покриття стає як рихлим. Як на мене краще тримати ток на рівні 1,5-2 Ампери. Резистор гріється градусів 50-70 Цельсія

В кінці промиваємо деталь содою — гасим залишки кислоти.
а потім я ще промиваю миючим розчином для посуду.
Все.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

ymaksa, Ухты. А фото есть?

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Чого, моїх єксперементів чи матеріалів що використовую ?
для проби цинкував ключі, головку молотка.

Мене ця тема зачепила бо на машині є точки іржі які треба стабілізувати і не розводити в здорові п"ятна. Тому і шукав  спосіб

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

img/ag снаряжение-то представить с достаточной достоверностью несложно. Готовое покрытие имею ввиду.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Додам, те що зараз відзняв
Головка молотка після усих процедур.
Кислота
Використаний блок живлення
Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.
Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.
Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.
Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

img/thank Я так понял, это тонкий слой, и в ямах цинк не лёг?

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Так, цинк на стару іржу хоч і стабілізовану не лягає. Нажаль ((( бо там не хімічне залізо а фосфат
Шар цинку можна виростити любий, залежить від бажання і часу

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

kisa, в общем, результат и замечания ничем не отличается от моих.
Только ток я на самом БП выставлял.

Если до чего-нибудь догадался не один человек, значит, скорее всего, это верная дорога.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

img/bs

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Может, это не совсем сюда, но посмотрите, что я нашел в техотделе на работе:

Шильды своими руками. Декоративная обработка металла. Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

По-моему, это отличная заготовка под кастомный шильдик (если всё лишнее снять), правда, по высоте он меньше ХВЗшного. Если не ошибаюсь, это мощный тиристор.

Горец: "Украина" 111-441 (короткая) 1990 г. с планетаркой Nexus-3
Ветерок: "Старт-шоссе" 1986 г. (2х7, дуалы)
В-37: "Спутник" В-37 1967 г. сингл (торпедо)
Лыбидь: Ардис Либыдь "Handmade in Ukraine", 1998, сингл 46/19

Re: Шильды своими руками. Декоративная обработка металла.

Коллеги, кто сталкивался с изготовлением шильдиков и арнаментов из мягкого металла? 
Стерлинговое серебро, родировать или оставить чистым и получить со временем (10+ лет) благородную патину? Чем и как крепить? 

Из крепления шильдика на ум приходит:
— припайка двух коротких  проволочек и формирование внутри рулевой грибка горелкой,
— припайка длинной проволоки, запуск в рулевую, выпуск наружу, припайка второго конца а потом скрутка с пропайкой внутри стакана

но может посоветуете другие варианты.


И как крепить на голой трубе? (например подседельной, перьях)

Everything's gonna be just fine!