Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Я для такой мэты гатовы ахвяраваць мой араньжавы турыст зрабіўшы з яго тарпедаход)
Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
Скончыў нарэшце сядло, заклёпкі выкарыстаў якія побач былі, часова, пакуль фэншуйныя з кітаю ня прыедуць. Як бачна на адном із здымкаў, канчаткова вярнуць форму не атрымалася. Пасля таго как пэапрануў яго на каркас сталі бачны маленькія трэшчышкі, нават не ведаю ці былі яны дагэтуль ці я іх с самага пачатку не зауважыў.

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Нормально. Мне кажется только, сильно стянули шнурок. Уши седла должны даже немного расходиться книзу.

Нее, мне даже салютов жалко, не то что туристов. А вот рометы и ашаны на обмен — самое оно  img/ag Но в рометах отжимаю "минского" стандарта каретку. Там система классная хитрая.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Шнурок толькі дзеля ўпрыгожвання. Вушы першапачаткова былі загнуты ўнутар і пасля адмачвання яны канчаткова не выправіліся. Таму форму вяртаў з дапамогай скотча а дзіркі засталіся.

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Дрібні тріщинкі скоріш за все були і до того. Вони швидше косметичні.
Форма нормально вийшла, правда за перше фото наші фотографи вас розкритикують. img/ae
Головне, щоб не тягнулася шкіра за болтом.

Spoiler

Дуже цікава білоруська мова. Пишіть більше, будемо краще розуміти   img/ay

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Які болт вы маеце на ўвазе?  Той якім скуру нацягваюць?  Дарэчы ёсць пытанне пра яго.  Як дужа ён мусіць быць нацягнут? Роўна на столькі каб не целяпацаўся альбо трошкі дужэй? Бо здаецца з'явіцца жаданне адрэгуляваць пруткасць/жорсткасць скуры.

Spoiler

Дзякую, самому падабаецца мова!

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Саме цей болт.
Просто в мене так одна шкурка порвалася. Ну вона з початку була м'яка і тягнулася.
А от пояснити натяг важко, мені повезло мати новий Брукс, на нього і орієнтуюсь.
В загальних випадках роблю так. Натягую, щоб почала натягуватися, а потім 0,5 — 1 оберт гайкі. Але зі шкурою все індивідуально.

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

заклёпкі выкарыстаў якія побач былі, часова, пакуль фэншуйныя з кітаю ня прыедуць.

На Поле Чудес мужичок постоянно торгует метизами всякими. У него я латунные болты покупал как раз для седла. Не использовал только пока что. Мужичок этот в самом углу рынка сидит, налево от входа и до упора.

"Ненавижу, когда все шагают в ногу одинаково стриженые, одинаково одетые, с одинаковыми мыслями в одинаково пустых головах" © Кий.

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Кстати, по моему опыту, при использовании болтов всяких декоративных, вместо заклёпок седла, нужно резьбу фиксировать. Хоть каплей клея. Напоминаю, клей БФ-6 (в аптеках "Медицинский") — это и есть народный кошерный пацанский фиксатор  img/ag . Я на нём фиксирующий штифт поршневых колец в поршень ставил  img/bs 

Spoiler

Antonygo, Красиво излагаете  img/ay
В движке форума нет белорусского языка. Не у нас на форуме, а вообще ( https://punbb.info/f-8.html -здесь коллекция языков, в основном, exUSSR, но я много где бываю по теме — нет нигде)  img/rolleyes 

img/bw  img/hitry

https://krokovod.org/forum/viewtopic.ph … 540#p11540

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
Зусім другая справа, зараз нават ясна адчуваю як сядалішчные косткі упіраюцца у сядло. Так і цалкам ровар выглядае выдатна.

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
У параўнанні з папярэднім сядлом яно шырэй стала быц мне больш падыйдзе. Яшчэ выпрабую яго ў доўгай паездке. Ад паездак на папярэднем дупа каля дзьвух дзён магла балець, пагляжу як будзе з гэтым.
На конт фіксацыі рэзьбаў, магу казаць што для гэтага добра падыходзіць цапонлак. Ён такі вадкі што добра зацякае нават у закручаныя рэзьбы. Чытаў недзе што ім раней для гэтага і карысталісь.

Дзякуй за падказку, на конт мецізаў. Колькі разоў там быў ніразу не заўважыў.

Spoiler

Намёк зразумеў, магу дапамагчы з перакладам калі трэба. Але пазней, праз некалькі тыдняў бо зараз не хапае часу

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16
Хутка губляе форму. Чаму? Мабыць я дзіркі для шнурка зрабіў занадта нізка? Вушы дарэчы былі гнутыя па сярэдзіне і зараз зноў там згінаюцца. Што параіце зрабіць?

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

на 2м кадре ничего не видно, т.к. он сделан с полным нарушением всех правил фотографии

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

офтоп

Spoiler

після недоспаної ночі зайшов читнуть форум і бачу тему "Пристарелий внучатко"  img/bm
По сідлу зачот, норм вийшло. 

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Все в нормі. Такий прогіб іноді утворюється при натяжці болта. Його трохи вверх тягне.

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

То ли шнурок перетягиваете, то ли шкура излишне мягкая.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Даўно ўжо жадаю абзавесціся дарожным роварам. Але каштоўныя рамы да меня не дужа жадаюць трапіць.
Сёння знайшоў вось такі вот цікавы вырянт, танны і з роднай сістэмай ды ланцугом.

Spoiler

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

Гараж Антося — СШ89 і МВЗ В-16

С пачатку гэта будзе ПАФ а потым па меры таго как буде знаходзіць запчаткі пляную да больш-меньш арыгінальнага стану.
Дзядзьку з В-16 нажаль дагэтуль не сустрэў.