(12-04-2020 20:26:56 отредактировано todor0614София)

Тема: Велосипеды в моей жизни

Здравейте !

Казвам се Тодор Георгиев, от София, България.
Преди повече от две години намерих този форум , но сега се регистрирах, търсейки помощ  за мой неидентифициран велосипед.
Ето снимки по време  в годините ,какви велосипеди съм имал и накрая,какви има сега.
Първият ми велосипед  закупен с пари от заплата , беше през 1967 година, югославски , Superior, беше  с три външни скорости  и дерайльор SIMPLEX. Имах го три години  и когато бях на военна служба го продадох .Показвам снимка на сегашният му заместник ,купен от мен преди няколко години, но за него ще напиша по- натам.
Велосипеды в моей жизни
През 1974 година купих  в много лошо състояние един сгъваем на ESKA- FAVORIT и го ползвах до преди три години. Произведен през 1969 година.
Велосипеды в моей жизни

Много здрава конструкция , 20 цола гуми, беше  с контра, аз му монтирах планетарна втулка от Sturmey-Archer,1975 година и спиците смених с такива от мопед SIMSON.
През годините от тогава съм ремонтирал много велосипеди, предимно съветски , полски, чехословашки и други европейски- MIFA  , Diamand , Miele, Matra  и др.
Бях събрал 36 велосипеда, но у нас няма традиция  за колекционерство и ги продадох.
Сега съм пенсионер от 17 години , работих като локомотивен машинист 30 години и съм технически запознат  с технека.
Ще покажа другите ми велосипеди
Велосипеды в моей жизни Велосипеды в моей жизни
Това беше Украина от 1964 година
По — нов  е СУРА и аз с нея
Велосипеды в моей жизни

3

Re: Велосипеды в моей жизни

Съветските  велосипеди преобладаваха на нашия пазар, но ние имахме наши велосипеди Балкан.
Велосипеды в моей жизни
Това  е първият модел от 1956 година, само съм го ремонтирал , на мой приятел  е. а моите  са тези

Велосипеды в моей жизни
  с три вътрешни скорости , гуми 26 цола   Балкан Турист
това  е другият такъв велосипед
Велосипеды в моей жизни

Имам и Балкан с 28 цола гуми,но  в момента не намирам снимка
От сгъваеми модели са ми били тези и много като тях ремонтирани.

Велосипеды в моей жизни Велосипеды в моей жизни

Добавлено: 12-04-2020 12:26:14

2

Re: Велосипеды в моей жизни

Един интерсен сгъваем велосиепед  на DAHON,модел YEAH,
16 цола гуми, монтирал съм му планетарна втулка PENTASPORT, усилени спици на нея , ползвам го в града, лесен за сгъване и превоз  в кола или транспорт
Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Re: Велосипеды в моей жизни

Ето един Спорт, но той не беше добър и остана  за резервни части, имаше челен удар в подбити вилка и рамка
Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

А това  е Украина , 1979 г , заедно с мой приятел ходихме да  я купим

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Километраж на действителни километри ! Само след две години той здравословно пострада и не можеше  да я ползва и си  я пазеше .Подари ми я само няколко месеца преди да почине през 2018 година.

Велосипеды в моей жизни

2

Re: Велосипеды в моей жизни

Добрый день.
Отличный гараж, очень любопытные модели.
Поделитесь, над каким велосипедом работаете сейчас.

Re: Велосипеды в моей жизни

todor0614София,  добро пожаловать! img/ay  img/bi
какой велосипед самый любимый?

Re: Велосипеды в моей жизни

Здравейте  Кондратий !
Тази година съм започнал работа по китайски велосипед Летящ гълъб / Flying pigeon/ който  е  един от 500 милиона , произвдени  в Китай от 1949 година насам

Велосипеды в моей жизни

От съветски модели последните които ревизирах и подарих на хора  с неравностойно положение  са тези два-Украина и ХВЗ

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Имам за задача да довърша и тандем ,за 20 цола гуми, но ще бъде след време.

Добавлено: 12-04-2020 13:47:06

Здравей tork ! Моите любими велосипеди  са няколко , като се оправи времето  ще ги извадя на двора и ще ги снимам, като един от тях е показания по- горе Yeah .
Ще покажа и четири мои разработки , но ще стигна и до тях  в представянето.

Re: Велосипеды в моей жизни

Ето моите велосипеди и части за тях и това  е малка част от тях , защото  са прибрани в 20 футов контейнер, защото нямам друго помещение  за целата. Работя навън под навес , зимно време не работя.

Велосипеды в моей жизни

Един от хубавите ми велосипеди беше този холандски, който частично боядисах  и приведох в действия планетарна втулка , която беше блокирала от втвърдена грес

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

друг велосипед  е TIGRA, швейцарски дамски

Велосипеды в моей жизни

и този ,който съм събирал от различни места , рамката  е нова , произведена  в гр.Пловдив , България. Има надпис INFINITY, но нищо общо  с фирмата

Велосипеды в моей жизни

Re: Велосипеды в моей жизни

Добро пожаловать на форум, коллега  img/br  img/kefir

Коллекция радует глаз и душу, приятно посмотреть  img/ay  img/lupa

Re: Велосипеды в моей жизни

Благодаря  Marduk!

Радвам се ,че има и млади хора като вас, които  с любов  се занимават  с велосипеди !

Сега не излизам навън заради карантината , също имам алергия към някои цъфтящи растения и чета тук и ще допълвам с мои снимки на велосипеди и триколки ,които съм ремонтирал.

Re: Велосипеды в моей жизни

Ето две снимки на един сгъваем велосипед Балкан , 18 цола гуми  с дървена площадка  за превоз на материали.
Беше при мен и след ремонт на вдиженията и дървената платформа , отново отиде  за ползване , това  е било на 23.10.2018 г

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Re: Велосипеды в моей жизни

todor0614Софияimg/ai  img/ay  така практичність і простота на даний момент на форумі рекордна. Африканці і китайці заздрять!

Re: Велосипеды в моей жизни

За да се раздвижа малко, ползвам един крос-тренажор и преди малко си направих една малка тренировка към 15 мин .
Имам го от преди две години, почти нов, когато стана мой , имаше повреда  в кабелите  за диспея и командата  за натоварване на усилията, но ги отстраних и сега работи всичко. Голям е и малко ми пречи , но в такива условия  ми помага много.

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни

Велосипеды в моей жизни


Много съм благодарен на създателите на този форум , за облекченията  за качване на снимки, ползвам го и в друг форум   и автоматичния преводач, които  за първи път ползвам направо във форум!

Re: Велосипеды в моей жизни

todor0614София, в чем-то гениально. Кажется, понял, как закрепить переднюю корзину без нагрузки на руль  img/hitry .

img/ay  img/thank

Re: Велосипеды в моей жизни

todor0614София, Тодор, добро пожаловать на форум!