(17-05-2020 20:54:16 отредактировано shvorak)

Тема: Поморські мандри

Частина 1. Гданські Жулави

Поморські мандри

Катнув по Жулавах. Спланував зарання маршрут а як проїхав половину, побачив майже такий самий на інформаційному стенді.

Поморські мандри Поморські мандри

Поморські мандри Поморські мандри

Жулави — рівнинна місцевість в низів'ях Вісли, землі, що часто затоплювались, і були пристосовані до ведення сільського господарства голандцями, німцями і протестантами-менонітами, котрі будували тут свої поселення. Будували вони також греблі, копали канали і створювали польдери. До цього часу збережена частина їх архітектури — фахтверкові аркадні будинки початку 18 століття.

Поморські мандри Поморські мандри

Поморські мандри Поморські мандри

6

Re: Поморські мандри

Потім перетнув шоссе Гданськ-Ельблонг і поїхав на Собішевський острів. Він створений декількома руслами Вісли в її гирлі. Адміністративно це частина Гданська, але фактично декілька окремих сіл серед заповідної природи. Понад дорогою бігають олені, на лугу гуляють журавлі. Вздовж моря тягнеться більш як 10 кілометрів пляжу а за ним порослі лісом дюни.

Поморські мандри Поморські мандри

Поморські мандри Поморські мандри

Знайшов і собі місце на пустинному пляжі і після перекуса рушив додому назустріч лютому вітру.

Поморські мандри Поморські мандри

9

Re: Поморські мандри

img/bi
Иван, браво! Вижу — освоился на местности img/ag

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Поморські мандри

Архітектура файна, але я приторчав від польової дороги. Відразу наші згадав, коли не знаєш на яку сторону звернути, щоб не вбратися)))

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Поморські мандри

Очень красиво! img/bf

Куплю вилку на "рекорд"

Re: Поморські мандри

Подорожую по регіону багато, але моторизованим транспортом часто. За велопрогулянки планую тут докладати, окремими частинами про кожну покатушку.

Re: Поморські мандри

Частина 2. Кашубія

Поїхав на Кашубію — регіон з лісами і озерами. Там живе народ, котрий зберіг етнічні особливості, власну мову і писемність. Кожне велике кашубське місто (по кашубським міркам) вважає себе столицею всього регіону. В двох таких столицях заплановані початок і кінець мого маршруту, старт в Костєжині, фініш в Картузах. Я вже бував на Кашубщині в пішому поході і на авто а цей маршрут спланував декілька місяців тому, проте в регіональний потяг вскочив за 15 секунд до відправлення.

Поморські мандри Поморські мандри

Поморські мандри Поморські мандри

В Костєжині оглянув залізничний музей, тут колись паровозне депо було. Експозиція не погана, є вузькоколійні експонати та обладнання водонасосних станцій.

Поморські мандри Поморські мандри

Назустріч вітру, рушив гравійкою по маршруту. Думаючи думи проїхав потрібний поворот, потім звернув не туди, знову втрапив не на ту дорогу та таки доїхав до наступної точки — колишнього поміщицького маєтка.

Поморські мандри Поморські мандри

За ціною вхідного квитка мені одному провели невелику екскурсію. Розповіли, що викупили закинутий маєток, наповнили експонатами і створили музей та вінтажні готельні покої. В кімнатах зібрали старовинні меблі та начиння і відновили оригінальні печі 19 століття.

Поморські мандриПоморські мандри

Звіддти махнув на озера. Був ризик завершити маршрут, бо після перекуса і купання поборов мене здоровий сон. Проснувшись і зрозумівши де я і хто, рушив далі, берегом озера до вітряка в Рембехово. Це туристична атракція з готельними номерами і кафе, перебудована з закинутого млина.

Поморські мандри Поморські мандри

Кафе, на жаль, було замкнуте. Але види, що відкриваються з гори компенсують відсутність прохолодних напоїв. Було б добре отримати і те і друге. Далі лежала моя дорога вздовж берегів озер і мусив раз по разу зупинятись бо види були і атмосфера, сонце світило і птахи співали.

В Хелмно є музей — майстерня кашубської кераміки. Я вже колись туди не потрапив, бо була неділя і виявилось, що вихідний. Сьогодні ж приїхав за 20 хвилин після закриття, ну і ладно...

Поморські мандри Поморські мандри

А ось набережна над озером і лавочки в ряд. Посидів, відпочив і махнув до вокзалу в Картузах і був там за 5 хвилин до відправлення поїзда на Гданськ.

Хороший день видався і маршрут цікавий.

9

Re: Поморські мандри

img/thank  img/ay
Музеи — класс. А к железнодорожной старине я особенно неравнодушен img/ah

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Поморські мандри

Знаю за твоє колишнє захоплення залізничною технікою, навіть там в музеї про це думав  img/rolleyes

А ось для розуміння специфіки Кашубії ще два фото: типовий ландшафт і двомовні таблиці з назвами населених пунктів.

Поморські мандри Поморські мандри

6

Re: Поморські мандри

Да, есть что посмотреть!
Интересно, сколько такой ручной помпой молотить нужно было, что-бы паровоз заправить? img/ac
Ещё сундук на колёсах никогда раньше не видел.

Re: Поморські мандри

Тимур, помпа пожарная, не?

"Ненавижу, когда все шагают в ногу одинаково стриженые, одинаково одетые, с одинаковыми мыслями в одинаково пустых головах" © Кий.

Re: Поморські мандри

Вы что коллеги, такой помпой паровоз не заправить. Там 25+ тонн воды помещается  img/ag

Re: Поморські мандри

Fajna natura !! Piękne domy.
Też mam marzenie pojechać do Pomorza.
Вот люблю я "немецкую' сторону Польши, хоть убей img/bs

Laborare est orare.
Повелитель печи,бог огня,аннигилятор танталовых мук.

Re: Поморські мандри

img/ag Паровозы с водокачек заправляют.
img/ah  img/off

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Поморські мандри

Тот самый знаменитый Данциг. Хотелось бы там побывать.