Частина 2. Кашубія
Поїхав на Кашубію — регіон з лісами і озерами. Там живе народ, котрий зберіг етнічні особливості, власну мову і писемність. Кожне велике кашубське місто (по кашубським міркам) вважає себе столицею всього регіону. В двох таких столицях заплановані початок і кінець мого маршруту, старт в Костєжині, фініш в Картузах. Я вже бував на Кашубщині в пішому поході і на авто а цей маршрут спланував декілька місяців тому, проте в регіональний потяг вскочив за 15 секунд до відправлення.
В Костєжині оглянув залізничний музей, тут колись паровозне депо було. Експозиція не погана, є вузькоколійні експонати та обладнання водонасосних станцій.
Назустріч вітру, рушив гравійкою по маршруту. Думаючи думи проїхав потрібний поворот, потім звернув не туди, знову втрапив не на ту дорогу та таки доїхав до наступної точки — колишнього поміщицького маєтка.
За ціною вхідного квитка мені одному провели невелику екскурсію. Розповіли, що викупили закинутий маєток, наповнили експонатами і створили музей та вінтажні готельні покої. В кімнатах зібрали старовинні меблі та начиння і відновили оригінальні печі 19 століття.


Звіддти махнув на озера. Був ризик завершити маршрут, бо після перекуса і купання поборов мене здоровий сон. Проснувшись і зрозумівши де я і хто, рушив далі, берегом озера до вітряка в Рембехово. Це туристична атракція з готельними номерами і кафе, перебудована з закинутого млина.
Кафе, на жаль, було замкнуте. Але види, що відкриваються з гори компенсують відсутність прохолодних напоїв. Було б добре отримати і те і друге. Далі лежала моя дорога вздовж берегів озер і мусив раз по разу зупинятись бо види були і атмосфера, сонце світило і птахи співали.
В Хелмно є музей — майстерня кашубської кераміки. Я вже колись туди не потрапив, бо була неділя і виявилось, що вихідний. Сьогодні ж приїхав за 20 хвилин після закриття, ну і ладно...

А ось набережна над озером і лавочки в ряд. Посидів, відпочив і махнув до вокзалу в Картузах і був там за 5 хвилин до відправлення поїзда на Гданськ.
Хороший день видався і маршрут цікавий.