Тема: Львівські велосипеди

Нещодавно один мій знайомий відкрив для мене цікаву тему.
Ми знаємо про Львівський велосипедний завод що виробляв чоловічі та жіночі дорожні  велосипеди в 1946-1958 роках. Згодом завод повністю перейшов на виробництво мопедів, чим став широко відомим.

Про те, в міжвоєнні роки минулого століття у Львові існувало принаймні декілька фірм що також виробляли велосипеди власної марки. На жаль ця сторінка в історії українського велосипеда ще мало відома. Але вже сьогодні ми знаємо точно про існування у Львові фірми “Bracia Szmotołochy Lwów»  виробника вишуканих спортивних велосипедів, а також фабрики Залєвського  «H. Zalewski  Lwow». Також є відомості про львівські марки велосипедів «Howerla», «Impepial».

Загалом поки що невідомо наскільки було локалізованим виробництво, чи виготовляли у місті Лева рами, обода, чи можливо це було складання з готових компонентів.
Вочевидь, виходячи з цього, радянське керівництво недарма обрало розміщення другого в Україні велозаводу саме у Львові.
Пошук інформації що до цієї цікавої теми траває.

Велосипед львівської фірми Henryk Zalewski

Львівські велосипеди   Львівські велосипеди   Львівські велосипеди

Львівські велосипеди  Львівські велосипеди 



Велосипед фірми братів Шмотолочі “Bracia Szmotołochy Lwów»  1933 рік

Львівські велосипеди   Львівські велосипеди   Львівські велосипеди  Львівські велосипеди

11

Re: Львівські велосипеди

img/thank Открытие для многих, и для меня в том числе.
Какие они... точно — изысканные img/ba

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

(01-07-2021 09:57:49 отредактировано digest)

Re: Львівські велосипеди

Также известно, что во Львове была и марка Bermingham Lwow. Сохранилось и изображение ее эмблемы и данные в патентном ведомстве довоенной Польши.

Львівські велосипеди

Добавлено: 01-07-2021 09:16:39

Еще известно о существовании в 1930 году марки Pegaz, но нет данных выпускала она велосипеды или только продавала.


Львівські велосипеди

3

Re: Львівські велосипеди

На сегодня чаще всего встречаются велосипеды H.Zalewski Lwow. Известно о минимум трех экземплярах, правда все они на территории Польши сейчас. Но все в разном декоре, разных цветах, что говорит о разнообразии в модельном ряду этой фирмы. Вот еще несколько фото

Львівські велосипеди

Можно заметить и общую особенность — 26 колеса

Львівські велосипеди

Велосипеды Zalewski имели довольно богатый декор

Львівські велосипеди

И широкую палитру цветов

Львівські велосипеди

Львівські велосипеди

Попадаются они в разных регионах Польши, что говорит о широкой сети сбыта львовской фирмы в 30-х годах.
А учитывая, что в те годы в Польше было множество собственных производителей, притом довольно мощных, львовские велосипеды чем-то выделялись на их фоне.

Исследования на эту тему продолжаются. Так, что если у кого-то есть какая-то информация о довоенных львовских велосипедах — пишите. Любые факты могут быть полезными.

9

Re: Львівські велосипеди

В продолжение темы львовских довоенных велосипедов. Вот фото из Ровенской области.
Львівські велосипеди

Как видим местные пижоны в конце 30-х там ездили на совсем других велосипедах. Есть среди них и велосипед ( ровер) местного производства.

Re: Львівські велосипеди

Снова свидетельство моды тех лет на бараны именно на Ровенщине img/bw
Правда, не понял — при чём это к теме?

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Львівські велосипеди

kisa, Рівне і околиці центр барановодства )))
Доречі і гофру таку на кермі  теж вже бачив.
От щодо місцевого виробництва даних не маю. Ті з ким встиг поспілкуватися, асоціювали ті ровери з пізнішими. Типова відповідь, ну звичайний, типу Україна, але з гнутим кермом.
Зараз, на жаль питати вже немає в кого, залишилися лише архівні фото  img/ak

Я рухаюсь, значить я існую!

Re: Львівські велосипеди

kisa пишет:

Правда, не понял — при чём это к теме?

на фото другий вел. ліворуч вірогідно схожий на Zalewskі img/rolleyes

1

Re: Львівські велосипеди

kisa пишет:

Правда, не понял — при чём это к теме?

Я поясню. На фото из Ровенской области мы можем видеть велосипед львовского производства, о чем, собственно, и есть эта тема.

1