(09-05-2024 01:39:30 отредактировано shvorak)

Тема: Навколо озера Ямно

На географічній карті часом знаходяться місця і міста з особливим магнетизмом. От місяць тому, вивчаючи берегову лінію  Балтики, сконцентрував увагу на околицях міста Кошалін а саме на озері Ямно. Та й вирішив туди поїхати. Взяв квитки на кінець квітня, а потім здав, бо погода помінялась кардинально і в день планованої поїздки падав мокрий сніг. Потім ще раз брав квитки і ще раз міняв, слідкуючи за динамічно міняючимся прогнозом погоди. Хотілось покататись в теплий день і на морі якийсь час побути.

Навколо озера Ямно

Отож 7 травня в 4:30 я стартував з дому, щоб в 5:15 сісти в поїзд Гданськ — Щецин, і проїхати ним половину його маршруту. Після вчорашнього дощу і проти вітру їхалось слабо. 10 кілометрів їхав 40 хвилин. Підʼїхав до вокзалу якраз коли зійшло сонце. На пероні був о 5:10, ну і ніби 5 хвилин до відправлення, а вже свисток дали і тепловоз загудів, ну а я вскочив в вагон який був найближче і поїхали. Виявилось що час сівдправлення 5:11, а графік я вивчив менш детально ніж карту.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Три години дороги і ми Кошаліні. Я тут вже бував, але зараз поїздив новими маршрутами, понад середньовічною оборонною стіною і по хорошому парку. А в місті з населенням трохи більше 100 тисяч жителів є і філармонія і пленеровий театр з дахом але без стін. Однозначно приємне місто. А ще тут будинок ката є, але господаря я не застав на місці.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

13

(09-05-2024 01:39:57 отредактировано shvorak)

Re: Навколо озера Ямно

Коли нагулявся по місту то ще випив кави на заправці і рушив на північ в колишнє село Ямно, котре тепер в межі  Кошаліна входить. Воно зацікавило мене костелом 14 століття і скансеном Ямненської культури. Костел був закритий, я тільки в вікна позаглядав  а музей як виявилось складається з двох фахтверкових хат, автентична з яких тільки одна. Задовільнився спогляданням з-за тину, ну і пару фото зробив. А от в самому селі одна вулиця виявилась з якоюсь незвичайною забудовою, де біля кожного житлового будинку стоять два величезні амбари.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Коли бродив подвірʼям костелу то на сусідньому приватному подвір’ї побачив запаркований моторний човен і якийсь автомобіль з числа тих яких я в житті ніколи не бачив. Потім загуглив, що це була американська Aurora неіснуючої нині фірми Oldsmobile. Чорні номерні знаки на ній свідчили, що вона у власності однієї людини вже як мінімум 24 роки. Бо такі номери перестали випускати в 2000 році, коли Польща переходила на таблиці стандарту Євросоюзу. Потім вернувшись в центр села надибав ще одне авто з чорними номерами, це був Polonez, одне з останніх польських авто.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

5

(09-05-2024 08:16:07 отредактировано shvorak)

Re: Навколо озера Ямно

До берега озера виїхав в місцевості Ламбуш, там знаходиться невеликий порт, з яхтами і катерами, котрий проте має власний боцманат і ремонтні майстерні. Озеро велике і судоходне. Принаймні паром Ямно (Кошалін) — Мельно по ньому ходить. Такі прибережні озера, це колишні затоки, які були закриті від моря силою хвиль, що наносили велику кількість пісків. Польський берег Балтики піщаний з дюнними лашншафтами, а пісок субстанція не постійна, от і мінялась берегова лінія, за тисячі років з посіченої фігурної стала плавною, відрізавши колишні затоки від моря і зробивши озерами. Коса між таким озером і морем часом має ширину менше двохсот метрів. Але по них і дороги проходять і населені пункти розміщені. (В цьому місці можна вернутись до першого поста, на карті видно два озера, це Ямно на березі якого ми зараз стоїмо і сусіднє озеро Буково)

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Пороздивлявся в озерну даль і поїхав вздовж берега. В Осіеку ще давню садибу дивився, де зараз готель, але нема там особливого нічого і біля костелу проїхав не зупиняючись. Потім по велодоріжці вʼїхав в Лази, це вже надморський курорт. На ходу лиш оцінив, що всі ресторани і магазини по моєму курсу були закриті, бо працюють тільки в сезоні. Врешті вʼїхав на косу і розминувшись з кількома групами велосипедистів дістався до кордонів Мельна, територія якого починається за каналом, що сполучає озеро і море. Потім звернув до паромної пристані над озером, парома не застав, але тут ще розміщені будинки на воді. Такий оригінальний варіант готельних номерів.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

6

Re: Навколо озера Ямно

А от і центральні вулиці Мельна, доглянуті і з гарною архітектурою. Є тут звичайно і десятки магазинів з різнокольоровими сувенірами і фудтраки, від яких буде розноситись запах смаженої олії, але зараз перед початком сезону, вони ще не окупували вулиці містечка.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Далі на шляху рибальська пристань в Унієсцю, частині Мельна, що до 2017 року була окремим селом, колись рибальським а потім туристичним. До моря провадить вулиця заставлена рибними магазинами, коптильними для риби і тавернами. Проте рибу від місцевих рибаків тут знайти не так просто. Хоч і ловиться камбала, тріска оселедець і шпроти але в малих кількостях і не завжди, переважна більшість асортименту привізна.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

На березі автентичні рибальські шхуни. Вони особливі тим що не швартуються до причалу а витягуються на піщаний берег волоком. Цьому сприяє їх заокруглена форма. Тут же на бортах можна зауважити лебідки для неводів.

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

Після візиту в гастроном виїхав на набережну, вона тут прекрасна, з шикарним видом на море. А море штормить і сильний вітер дує, не хочеться надовго затримуватися. Після перекусу на березі рушив в сторону Кошаліна на вокзал…

Навколо озера Ямно Навколо озера Ямно

9

Re: Навколо озера Ямно

Відчуття від дня змішані: маршрут вийшов цікавий і прогулянковий, але було прохолодно і вітряно. Бо зловити добру погоду на Балтійському березі це фарт. Це якось треба заслужити в господа нашого Посейдона.

Навколо озера Ямно

4

Re: Навколо озера Ямно

Гарна подорож.
Озера я так розумію залишилися солоними.

Я рухаюсь, значить я існую!

1

Re: Навколо озера Ямно

Солоні, але опріснення відбувається, особливо в тих, що не сполучені каналами з морем.

1

Re: Навколо озера Ямно

Иван,  img/bi
Вот умеешь. И маршрут составить, и рассказать-показать потом красиво. У меня, например, какие-то похождения вольношатающегося  получаются почему-то. А у тебя — Экскурсии img/rolleyes  img/ag

Spoiler

Кто ещё не читал — рекомендую. Профиль shvorak — показать темы https://krokovod.org/forum/search.php?a … user_id=50
У кого слабо с украинским — переводчик включается справа вверху.

Я специально не заглядывал сюда, пока не увидел, что готово img/ag  Вечерком отлично заходит под ужин да под чаёк с вкусняшками.

shvorak пишет:

але господаря я не застав на місці.

Да и ладно, нормально ж итак погулял, он тебе нужен?  img/bm  img/bj  img/bj

shvorak пишет:

скансеном

Тебе Гугл за запросы твоих читателей приплачивает? img/bj  Ну теперь хоть знаю, что это img/ah  По-нашему — Пирогово img/bj

shvorak пишет:

рибальські шхуни

Мелкие, а мореходность от них аж прёт img/ag  img/ay Поляки вообще в это умеют img/bs

shvorak пишет:

Навколо озера Ямно

img/beard

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: Навколо озера Ямно

Костя  img/thank Не зря пишу значить!

1