Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

У меня вилка 69-го года — отверстия есть, у дропов.

Ибу ибуди — дадао муди!

1

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Кермо.

Всі частини керма, окрім трубки з конусним посадковим місцем для виносу, збереглися в доброму стані (див. #5).

Згадав, що коли працював над проектом "Збірна солянка" на базі рами "Прогрес" В-110 від ХВЗ 1958 р., то обрізав на трубці низ з прорізами, оскільки від прорізів пішли колові тріщини. А потім знайшов цілу трубку, а вкорочений спрямував у засіки https://krokovod.org/forum/viewtopic.ph … 31#p273331 . Переглянув базу: дійсно, є. Знайшов.
Тепер обрізана трубка керма має довжину 15 см, стандартні наріжний діаметр 22.0 та стінку 1.75 мм. Має конусне посадкове місце для виносу, без виступу.

А трубку з понівеченою формою трубки направив у засіки, хоча навряд чи колись вона знадобиться і я буду її правити (не вмію).

Для гармонії продовжив (нарізав) різьблення М8х1 на довгому болту, що фіксує кермо в трубі вилки.

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий
   
В-16 МВЗ 1955 року, іржавий   В-16 МВЗ 1955 року, іржавий   

Ширина керма (по отворам) 50 см, діаметр трубки 22 мм, товщина стінки 1.75 мм, підйом  з площини 59 мм.

Поки сам не розберусь, ні на що не поведусь!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970); на рамі В-110 "Прогрес" (1958, 1950)
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

3

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Каретка.

Каретка була присутня, але пази для клинців на валу були дуже розбиті. Швидко знайшов цілий (приблизно $2.5 з пересилкою), теж довжиною 132 мм, точений у центрах. Сьогодні отримав. Бувалий, але шатуни на ньому майже не бовтаються.

Прочитав про каретку Томпсона https://krokovod.org/forum/viewtopic.php?pid=4389#p4389 . Дуже зрадів, коли побачив такий текст: "… если рама не перекрашивается, а чашки годны для дальнейшей работы, их лучше не выбивать из рамы …". Мій варіант!

Підшипники з кульками ф6.0 мм, зі сепараторами, конуса мають відповідні проточки. Правий конус був сильно затягнутим, контргайки для нього не було. Шайба має повноцінний внутрішній вус. Фото:

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Весь простір каретки був забитий солідолом (запах характерний!). Це дозволило поверхням кочення зберегтися в доброму стані. Потрібно тільки пополірувати.

Поки сам не розберусь, ні на що не поведусь!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970); на рамі В-110 "Прогрес" (1958, 1950)
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

5

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Рама & вилка & каретка & кермо

Попрацював над доріжками. До речі, доріжки валів, а тут – конусів системи шліфую за допомогою шуруповерта та пристосування, що на фото

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Пластиковий перехідник кріплю на передню вісь (від вело) двома конусами від педалей, а замість перехідної втулки – намотка ізострічки. Вісь – у патрон шуруповерта, а "заднім центром" служить вістря хрестової біти, яку вставляю у глухий отвір стійки стелажа з дерева.

Зібрав до купи раму, вилку, каретку й кермо. Рама і вилка "посивіли" після висихання поліролі, тобто потребують повстяного круга. Це зроблю пізніше. А поки таке кімнатне фото збірки:

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Винос виявився не кривим. Шток керма не став поглиблювати: час прийде.

Ще рідні є крила з вусами, одна педаль.

А в засіках знайшов другу педаль, лівий шатун та систему із зіркою на 46 зубців, ММВЗ, мабуть, з якогось "Аиста". Може і колеса вдасться зібрати із засіків: є передня втулка, правда від Ж, є жива втулка Торпедо від самого МВЗ ще з вензелем, є усі внутрішні деталі втулок, є обода з не дуже добрим хромом, може і старих спиць ф2.0 набереться. Чого точно немає, так сідла й гуми.

Зробив фото місць зі збереженою емаллю: на рамі (була ізострічка під кріпленням насоса), на штоку вилки, на нижній поверхні крил:

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Фактично маємо доказ, що рама, вилка та крила – з одного екземпляра велосипеда. А колір? Колір темно-темно-зелений.

Поки сам не розберусь, ні на що не поведусь!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970); на рамі В-110 "Прогрес" (1958, 1950)
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

6

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Вище писав, що в засіках знайшов систему із зіркою на 46 зубців. Помив. Хром якийсь тьмяний, але навіть без хіміотерапії виглядає пристойно. На валу бовтається, але не дуже, підкладати не потрібно. Зубчики того, з нерівномірним зносом. Поставлю, щоб педаль не загубилася  img/ag  !

Клеймо є, схоже що лелека. ММВЗ, мабуть, з якогось "Аиста". Фото:

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий   В-16 МВЗ 1955 року, іржавий   В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Поки сам не розберусь, ні на що не поведусь!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970); на рамі В-110 "Прогрес" (1958, 1950)
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Это после 97го года, до этого была классическая ММВЗшная звёздочка. Покрытие не хромом, а цинком. При этом оно ОЧЕНЬ легко пачкается, из-за чего подобные системы почти все поголовно страшные. В идеале чиркнуть надфилем, они попадаются совсем пластилиновые.

5

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Y_Mashuk пишет:

Это после 97го года, до этого была классическая ММВЗшная звёздочка

Даже не так, это после 1999-2000 года, а до 1977-79 была звезда с звездообразным рисунком

2

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Навіть цікаво стало. В інтернеті знайшов декілька варіантів зірок, які належать, чи можуть належати Мінському заводу. Перше фото — перший варіант, був на В-16 до ???? року. Перше фото на #20 — останній варіант, з 1997 (або з 1999, 2000) року. І проміжний (чи проміжні) варіант(и) на другому фото тут. Які саме та які роки: ????. Під номером 2 — точно ММВЗ ?

В-16 МВЗ 1955 року, іржавий   В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Поки сам не розберусь, ні на що не поведусь!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970); на рамі В-110 "Прогрес" (1958, 1950)
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Для ММВЗ характерно 46 зубов.
И да, оцинковка вместо хрома — это ужасно. У друга складник 2004 года — буээ. Он у него не то что алкобайк, но "велосипед, который не жалко" (технически в идеале, просто страшненький), ездит на нём, когда основной блестящий жалко img/ag . Вот там такое уместно. Кстати, по качеству, там втулки, вынос и всё остальное, где цинк вместо зхрома — вполне себе. Но вид убогий донельзя.
Цеплять такое на благородную старинную раму — это осквернять её. Не думаю, что эта звезда украсит проект img/ag   
Да и рисунок не очень...

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

В качестве временного решения пойдёт.
А то, что звездочка царапается надфилем, то не страшно — передние звезды и дюралевые подолгу служат.

"Ненавижу, когда все шагают в ногу одинаково стриженые, одинаково одетые, с одинаковыми мыслями в одинаково пустых головах" © Кий.

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

У меня с таким покрытием звезда, вынос и подседел. От Минска 2000х годов.
Звезда на нем осталась в тусклом виде.
А вынос я поставил на другой велосипед и отполировал Алюхромом. Чернота ушла, вид неплохой.
Надолго ли? Пока не знаю.

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

Sedoy-K,
есть ещё проблема защиты каретки,

на минсках (до в-138 включительно)
на шатунах были закреплены чашки-пыльники.   

потом стали использовать простые шатуны как и на других заводах, и пластмассовые пыльники на каретке с канавками фиксации на чашках.


у Вас я заметил  чашки прямые, что взывает к изобретательству,    (или поиску)

2

Re: В-16 МВЗ 1955 року, іржавий

vis3641, дякую, не знав.

Sedoy-K пишет:

Мені цей апарат не потрібний, тому доукомплектовувати не буду. А буду шукати йому нового хазяїна. Але поки не знайду, поборюся з іржею та законсервую.

Якщо є щось додаткове у засіках, чому би не додати? Додаю. Навіть купив шильдик та вал. Без шильдика рама — не рама, "no name". А без валу не встановиш педалі  img/ag .

Пильників не було, і у засіках немає. Але він у мене фактично їздити не буде. Може один раз проїдуся, а тут ґрунтовки з пилом немає.

Поки сам не розберусь, ні на що не поведусь!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970); на рамі В-110 "Прогрес" (1958, 1950)
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

2