Re: PUB

Можно посадить на шпильку пару велосипедных колёс и покрутить.

3

waterlaz, з вас відео.

Я рухаюсь, значить я існую!

3

img/ar Плюсанул трём предыдущим ораторам img/hitry

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Я зовсім не хотів нікого налякати. Для того, щоб були серйозні наслідки, потрібні дуже високі оберти гіроскопа, або великі його маси.

Приклад, всім відомий. Літак-винищувач робить фігуру вищого пілотажу, буквально перекидається у небі декілька разів. При цьому його двигуни працюють,. Кількість обертів турбіни та маса ротора ГТД — недосяжні для велосипедного рекуператора, а літаку це як лускати насіннячок.

Якщо так легко можна змінити напрямок осі обертання ротора ГТД, то як же можна використати гіроскопний ефект для підтримування напрямку переміщення, скажімо, танка? А для цього відносно невеличку масу, що швидко обертається, ставлять на платформу, яка закріплена у корпусі приладу через декілька карданних підвісок з дуже якісними підшипниками.

Приклад, маловідомий.
1978-й рік, завод, цех, де роблять валки для листових прокатних станів. Це така суцільна бочка діаметром з півметра та довжиною 2-3 метра. З торців продовжується в обидві сторони ще на метр (все приблизно) для встановлення в підшипниках ковзання. Привозять поковки, і перша операція — обдирна. Стружка в перерізі — як мізинець у профіль. Нещодавно в цеху встановили нові потужні токарні станки само для цієї операції. В них задня бабка — на гідравліці. І ось щось трапилося з гідравлікою, і з такого станка зривається на добрячих обертах валок, і давай "гуляти" по цеху з торця на торець, хвилин так 2-3. Потрощив багато чого.  І я там був (на практиці), мед-пиво не пив (не наливали), тільки нажахався.

PS. Зараз замість маси використовують котушки отптоволокна, в яки запускають імпульси світла. Що там з фізикою — не вникав.

Ех, ще б раз народиться!
Проекти ХВЗ: В-110 "Прогрес" (1950); В-22 (1954); 111-411 "Україна" (1977);
                     В-541 "Спорт" (1970);
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

1

img/ag Та работу гироскопа, гиростабилизации, платформ и этого всего понимают все, кто интересовался.

Тут вопрос возник, уничтожается ли гироскопический эффект в системе из двух одинаковых встречных маховиков, при помощи их взаимного влияния.
Интуитивно мне сейчас, с подачи Евгения ака waterlaz, кажется, что да. С Вашей подачи понимаю (вроде img/ap ) что ось должна быть крепкой, именно на ней силы сходятся.

Турбина, видимо, имеет слишком малый диаметр, да и массу периферии, чтобы всерьёз рассматривать её, как гироскоп.

Мой гараж

kisa, якщо розібрати векторні діаграми, то компенсуються. Спеціально поцікавився. Але це теорія, а от як це буде себе вести на практиці, велике питання.
Як на мене, найпростіший стенд — дві однакові болгарки з зачиснини кругами (вони важчі)

Я рухаюсь, значить я існую!

2

Если так легко можно изменить направление оси вращения ротора ГТД

так на сколько мне известно направление вращения не меняется, меняется направление потока на Лопатках турбины! Путём изменения угла расположения лопаток.

1

Paul пишет:

Можно посадить на шпильку пару велосипедных колёс и покрутить.

Колёса -- не интересно. Интересно что-то в духе пары 25кг блинов для штанги,  раскрученных до 10000 об/мин  img/ag

1

img/ag И этот человек боится опасается стандартных сертифицированных баллонов с кислородом img/bm  img/bj

Мой гараж

waterlaz, наш преподаватель НВП в школе, товарищ подоконник, однажды попросил меня проверить формулу расчёта угла на компасе при повороте на 180 градусов. Мы нашли ошибку в учебнике, не помню что уж там напутали, но засекаем азимут на фонарный столб, потом я поворачиваюсь спиной к столбу и смотрим, на результат. Ошибка подтверждается. Тов подоконник чешет репу и говорит, а теперь пойди к столбу (через болотистое поле) и встань рядом с ним, померяем оттуда. Я посмотрел на него десяток секунд, не шутит, ну почапал по грязи. Метров через пять до него дошло, что можно дальше не ходить ).

Это я к чему вспомнил, теория она и в Африке теория, может лучше на велосипедных колёсиках проверить? ))

2

tork, я ж про напрямок осі обертання, а не про напрямок обертання чи напрямок тяги! При всіляких віражах літака напрямок осі обертання змінюється, прі різких — тим паче, але при цьому підшипники ротора ГТД не виходять з ладу. Не тому, що дуже міцні, а тому, що сили, що виникають, не такі ж і значні.
Щодо маси та величин обертів ротору ГТД літака, то вони для велосипедного пристрою просто недосяжні: десятки кіло та десятки тисяч обертів.

Ех, ще б раз народиться!
                     В-541 "Спорт" (1970);
            ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979); ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 ?); ПВЗ: 21В (1964, 1974)

1

kisa, я так зрозумів, що дитячу дзиґу Ви як гіроскоп не розглядаєте. Мабуть не було у вашому дитинстві такої іграшки, співчуваю.

Ех, ще б раз народиться!
                     В-541 "Спорт" (1970);

img/ag Тронут сочувствием, но была, алюминиевая, с шнековым приводом. Подвывала ещё  img/ag
Я, извините, не юлу, а газовую турбину, как гироскоп, не рассматриваю — о чём прямо и написал. Точнее, считаю что ощутимого для её применения гироскопического момента там нет, и написал — почему я так считаю.
Посмотрите на ротор турбины, его массу, и набор пустотелых лопаток. И на радиусы этого всего.

Мой гараж

А ведь жизненно

https://youtu.be/zTaEqCF5PTw

Делай правильно и не делай неправильно © Лао-цзы

3

А что, коллеги, Тур де Франс кто-то смотрит? Вчера на наших глазах была написана Страница истории
PUB