Re: Планетарки

CustoмBicyclь, я тільки поки що не розумію за яким принципом працює штатна манетка пентаспорта5. зовні один ричажок, зсередини два важеля рухають троси правої і лівої сторони, для положень 2,3,4 рухається правий трос для 1,5 лівий і все? між собою внутрішні важелі не пов'язані? такий саме алгоритм застосовується для двоманеточної схеми. чи є якісь особливі комбінації, які зустрічаються на схемах перемикання. просто тримати постійно під контролем на ходу в якому положенні має бути права манетка аби лівою ввімкнути 5-ту передачу я не буду тим більше шо рано чи пізно це закінчиться недовмиканням і виходом з ладу нормальної втулки через недосконалий механізм перемикання

дядюшка_зуэ, я Вам гарантую, що рідну одноричажну манетку окремо не знайдете, вони і на Ібеях рідкість. А якщо знайдете, то за її ціну можна буде купити повний комплект нової "Срам Супер7".
Тому у Вас тільки один шлях: дорога справжнього кроковода.

Spoiler

Такі втулки без робочої манетки знаючі люди не хочуть брати навіть за 100 грн  img/bk

CustoмBicyclь, план-мінімум ця втулка все одно виконає незважаючи на те що дісталася мені вчотири дорожче проти знаючих нехотящіх людей і не отримавши навіть неробочої манетки при цьому

дядюшка_зуэ пишет:

між собою внутрішні важелі не пов'язані?

нет
Планетарки

дядюшка_зуэ пишет:

зовні один ричажок, зсередини два важеля рухають троси правої і лівої сторони, для положень 2,3,4 рухається правий трос для 1,5 лівий і все?

короче - кое что прояснилось.
Передачи 3 с одной стороны и две с другой. Умножение дает шесть - но не так все просто - их пять img/ab

Там где две - умножитель. Там где три соотношения 0.78 1.00 1.28
При включении умножителя 0.78 превращается в 0.68, а 1.28 в 1.50. 1 остается 1 img/ab Итого
0.68 0.78 1.00 1.28 1.50

Если невытянутые тросики с каждой стороны считать за передачу 0, выдвинутый на один щелчок - 1 - два - два, то получим схему:

передача умножитель - соотношение
0 1 - 1.5
0 0 - 1.28
1 0 - 1
1 1 - 1
2 0 - 0.78
2 1 - 0.68

Итого, если мастырить манетку руками - то умножитель должен быть вытащен только на 1 и 5 передаче.

Длина выбираемого тросса 3 миллиметра на щелчок с каждой из сторон

3мм это 7ск Шимано манетки, еслищо (ну, точнее 2.9)

MadMaster

img/off

яка чудова штука - інтернет, з його можливостям: не лише швидко копіювати і цитувати можна, але й гіперпосилання на перешоджерела вставити. img/ad

дядюшка_зуэ пишет:

поки що не розумію за яким принципом працює штатна манетка пентаспорта5

На всім відомому форумі є багата на інформацію та ілюстрації тема, з якої і взята наведена табличка.

Spoiler

там ще є посилання на інші детальні фотоматеріали від харківських та румунських колег.
на крайніх сторінках є детальні фото манетки.

На 5й сторінці заперечують

Kroaleiva пишет:

Только - нет там никакого мультипликатора...
То есть фактически в этой втулке находится две планетарки - одна с большим интервалом между передачами, другая - с меньшим. У каждой планетарки, есть три передачи - пониженная, прямая и повышенная. Переключением между передачами управляет одна из цепочек. А вторая цепочка переключает между планетарками.

Твердження колеги Kroaleiva здається більш правдоподібним, хоча б тому, що при вмиканні мультиплікатора і "пряма передача" повинна помножитись на його коефіцієнт. Не маю "заліза" для експериментальної перевірки, тому можу судити лише з прочитаного.
Якби мені довелось подібну задачу розв'язувати, то після перемивки/змащування втулки підключив би до неї дві фрикційні манетки й перевірив би наведені схеми перемикання, заодно точно виміряв би переміщення тросиків. Якщо прав Kroaleiva, то "порушивши" послідовність перемикань ми можемо лише неоптимальну передачу увімкнути, а не механізм зіпсувати.
Далі можна або використати технологічні розробки Джонні і на видному місці наклеїти схему перемикань у зручній для Вас формі, або ж думати над саморобною коробкою передач кастомною манеткою за мотивами оригінальної.
Різні цікаві варіанти розглядались в темі колеги  toni73 про Maus з ременем і планетаркою на ХТ.

Пользователь находится в режиме "только для чтения".

дядюшка_зуэ пишет:

може хто зустрічав, чи зустріне манетку до Sachs pentasport 5 на 2 ланцюжка

OLX

Vlntn,
Я за цену спросил.

Народ, не звоните пока, чтоб ажиотаж не создать, подождем что ответит.

Spoiler

дядюшка_зуэ, перевірте цю інфу якнайшвидше!!

Ха, спізнивсь.

Але є багато варіантів саморобних, на довгі зимови вечори медитації із кресленнями, циркулеем і терпугом.
img/off а де б плоского дюралю 4 - 5 мм на заготовки пошукати?

Добавлено: 05-12-2018 16:41:06

Пафнутий пишет:

Если эта планетарка не сакс-пентаспорт

Паша, можна в кількох словах обгрунтувати?  img/thank
Бо в процитованих вище темах в основному схвальні відгуки...

MWL,
У меня ось в такой втулке сломалась напополам. Очень медленно ехал по ровному.
А она -вот так. С виду была абсолютно целой, сломалась в самом толстом месте.
Долго шел домой пешком и катил велосипед, много хороших слов говорил про втулку.

По манетке к Пентаспорту ответили, ктото уже забронировал, цену не озвучили.

Пробував аналогічну spectro p5(від пентаспорта відрізняється тільки системою перемикання, крок між передачами той самий). Їздив недовго правда, максимум тиждень, досить непогана, головне пряму передачу правильно підібрати, різницю з трійкою на середніх трьох швидкостях майже не відчутно було в плані кпд, тільки сама верхня(п'ята) передача дуже туга, сама нижня(перша) більш-менш.

Пафнутий,

Spoiler

Ну також доводлось пару раз котить велік пішки: колись "підкачав" колесо перед зворотньою дорогою, що надірвався шов  між камерою й ніпелем, іншого разу, коли довідався, що й під Полтавою бувають "якірці", про які до того лише з твої повідомлень знав. Скільки ще раз треба, щоб постійно запасні камери возить навчитись? img/grabli  Да, поки йдеш всякі гарні слова на думку спадають.  img/ag

А якби похід на пару сотень хочаб, й по мальовничим безлюдним місцям.  img/be
Тепер ще й осі треба в ремкомплект класти, не лише спиці...  img/bw

MWL,
Уже тенденция прослеживается с осями

глупый вопрос, но все же img/ag
Есть ли реально смысл перебирать новую втулку шимано нексус 3 перед установкой на вел?
Я знаю, нужно поменять смазку, полирнуть конус и чашки. Но объективно, насколько все плохо у шиманы с завода?

Кста манетки пентаспорт 5 частенько проскакивают на польском олх https://www.olx.pl/oferty/q-manetka-pentasport-5/ цена, конечно- космос, как для такой вещи, но если очень надо, то могу помочь привезти в Украину, друг будет ехать в первых числах киев-варшава-киев, могу попросить в чемодан кинуть, безвоздмездно, так сказать для общего дела. img/ag

Мыло - грязное.