(30-11-2023 19:48:02 отредактировано Sedoy-K)

Re: ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.

Євгеній76, я не знаю, де роблять автотенти. А ви ж всі робите "кіперна стрічка — шеллак". А навіщо мені щось інше шукати, я ж не для музею роблю це вело, а щоб спасти від знищення.

Ех, ще б раз народиться!
Проекти вело ХВЗ: В-110 "Прогресс" (1950);  В-22 (1954);  111-411 "Украина" (1977); 
                             В-541 "Спорт" (1970);
                     ЖВЗ: В-849 Десна-2 (1979);  ГАЗ: В-025 "Школьник" (1966-1975 (?))

Sedoy-K, нє, не всі. Я ще до цього рівня не дійшов  img/ah

Я рухаюсь, значить я існую!

(30-11-2023 19:47:40 отредактировано Sedoy-K, причина: орфографія)

Євгеній76, прошу пробачення. А у Вас ще радянська обмотка? Невже вона так довго тримається? Я вважав, що це так званий "расходник". Чи окрім "кіперна стрічка — шеллак" реально є інші добрі варіанти?

Рама й вилка перефарбовані — який тут музей. Тільки свій.

Ех, ще б раз народиться!
Проекти вело ХВЗ: В-110 "Прогресс" (1950);  В-22 (1954);  111-411 "Украина" (1977); 
                             В-541 "Спорт" (1970);

Мне понравилось под обмотку из киперной ленты (или брючной тесьмы) с пропиткой шеллаком мотать тканевую изоленту с чёрным липким слоем (двустороннюю).

Не стоит дружить с людьми, у которых нечему научиться. Вот поэтому у меня так мало друзей. Джеймс Уотсон

2

С шеллаком, как по мне, много мороки. Советую взять коричневую ( Вам же коричневая нужна?) обмотку для руля, уверен она будет хорошо смотреться. Приличного качества обмотка обойдется $8-10...

Здесь, наверное, должно быть написано что -то умное....

1

Sedoy-K, в мене вийшов середній варіант. Звісно від рідної обмотки залишилося сантиметрів 5, для зразка.
В місцевому радіо магазині шеллаку в той момент, коли питав не виявилося, у художників колеги відмовили, бо в них він дуже розбавлений.
Кіперку на той момент знайшов теж лише в одному магазині, тонку, не більше ніж 15 мм.
От і вирішив, намотаю лише її, закріплю синьою, а якою ж ще  img/bj , ізолентою. А як забрудниться, то просто постіраю її. В моєму варіанті велосипеди сильно не експлуатуються, більше стоять, тому такий варіант прийнятний. І виглядає більш аутентично.

2

Когда я делал "под музей" В-555 75 года, меня консультировал спортсмен тех времён.
Речь о гоночном велосипеде, но к 541 это явно тоже применимо.

Про обмотку всплыло следующее.
Родная обмотка настолько неудобна (короткая, гладкая, скользит, не сильно приятна на ощупь), что в секциях её сразу выбрасывали.
Мотали кто лейкопластырь, кто киперную ленту. То и другое быстро засаливалось и пачкалось, потому их довольно часто меняли.
Родной обмотки мне достались только ошмётки, советскую надувную игрушку нужных размеров по сараям не нашёл. Потому велосипед оформил в состоянии не "только из магазина", а "недавно в секции" img/ag , намотав киперку.
Но это непрактично, и если речь не о музее, то ну его. В этом случае, полностью поддерживаю идею с шеллаком.  В соответствующей теме есть про это всё https://krokovod.org/forum/viewtopic.php?id=246
Современная поправка. Х/б материалы для этого не очень, ту же киперку теперь не рекомендую. К тому же она двухслойная. Насквозь она не пропитывается толком, а корка шеллака на тряпке —  это не то, к чему нужно стремиться. Итоговый материал должен получиться классическим композитом — затвердевшее связующее насквозь пронизано армирующим.

Гораздо лучше пропитываются шеллаком, насквозь и полностью, синтетические однослойные ленты. Мне очень понравилась брючная тесьма.
ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

Veksha, Grem Grin, Євгеній76, kisa, дякую, сучасну ситуацію з обмоткою зрозумів, буду працювати. Потрібна довжина стрічки залежить від її ширини та кроку намотки, легко вирахувати.

Десь на форумі бачив на "барані" замість обмотки грипси. Приміряв ту, що в мене стоїть на В-110: замала у діаметрі. Там — сталь, а тут — алю, причина зрозуміла.

Ех, ще б раз народиться!
                             В-541 "Спорт" (1970);

1

Упираться в грипсы нет смысла. Они провоцируют посадку эээ креветкой. А основной хват на баране,тем более на туринге — верхний. Потому я за полную обмотку.

Мой гараж
Мастер спорта по езде за хлебушком на велосипеде.
Если не я построил велосипед — это не мой велосипед.

что пишет:

за полную обмотку

Вот-вот. В данном случае за полную обмотку всего руля, чтобы попутно скрыть разъеденный и окислившийся алюминий.

"Ненавижу, когда все шагают в ногу одинаково стриженые, одинаково одетые, с одинаковыми мыслями в одинаково пустых головах" © Кий.

2

Предварительно обмотать руль можно чёрной изолентой, лучше матерчатой, её электрики широко применяют. Раньше по крайней мере много применяли, почаще синей пластиковой. А для основной обмотки можно использовать паракорд. Он продаётся разных цветов — от радикально чёрного до ярко красного или пёстрого какого-нибудь. Задумка в том, что основа чёрная и паракорд чёрный при этом, а то на изгибах руля витки паракорда по внутреннему диаметру получаются впритык друг к другу, а по внешнему диаметру расходятся.
Паракорд и постирать можно, если загрязнится заметно на чей-то придирчивый взгляд.
Также есть возможность намотать паракорд на руль одним куском, от одного края руля до другого, от пробки до пробки.

"Ненавижу, когда все шагают в ногу одинаково стриженые, одинаково одетые, с одинаковыми мыслями в одинаково пустых головах" © Кий.

Згадав про ще одне джерело обмотки ідентичної заводській. Старі екрани, можна дістати в навчальних закладах, колись вони були дуже розповсюджені, йшли і комплекті до кінопроектора Україна. Як правило вони в такому стані, що не шкода.
Звісно новий та цілий різати на полоси не рекомендую  img/rolleyes

1

Євгеній76, дякую. Я вже визначився. А цей Ваш пост важливий, його б помістити до теми "Обмотки и грипсы".

Ех, ще б раз народиться!
                             В-541 "Спорт" (1970);

Євгеній76 пишет:

Старі екрани

о! а экраны для кинопроекторов напомнили ещё одно место, где я такое мог видеть--винил для рол-апа. сам винил бывает разный, но ракорд как раз из такого вот...похожего на советские спасательные надувные круги и крокодилыгены. да и вообще баннерное полотно на любой вкус
ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.

внук слесаря, сын токаря, умею паять и слегка программист.

Обмотка керма

Оскільки велосипеду не прийдеться багато їздити, обрав простий дешевий варіант. Для цього купив кіперну бавовняну стрічку шириною 20 мм, за 2.9 грн. метр (мабуть, краще би було шириною 30 мм). Все інше знайшов у "засіках".

1. Намотував на кермі, встановленому на вело, із закріпленими на ньому гальмівними ручками, але без тросиків. Зробив два шари: чорною матерчатою ізоляційною стрічкою (синтетична, дуже тонка і міцна) та білою кіперною стрічкою довжиною приблизно по 6 м (відрізав наперед).

2. Попередньо зі старого килимка для комп’ютерної миші зі спіненої гуми товщиною 3 мм вирізав вздовж довгої сторони (250 мм) три смужки шириною 30 мм. З них нарізав смужки довжиною 125 мм – 4 шт. та 90 мм – 2 шт. Це – підкладки на кермо, всі встановлював зверху у порядку: 125, 90 та 125 мм. Тобто підкладки – під три хвати: нижній, верхній широкий та верхній вузький.

3. Ліва частина керма. Промотав ізоляційною стрічкою, починаючи з кінця, за годинниковою стрілкою: спочатку 3 витка в стик з торцем, потім приклав у стик та примотав підкладку 125 мм, пройшов повз гальмівної ручки на незначній відстані, причому майже впритул до ручки примотав підкладку 90 мм, потім – підкладку 125 мм таким чином, щоб до виносу залишилося приблизно 1 мм.

4. Волога та натягнута кіперна стрічка 20 мм має ширину приблизно 15 мм, тому її укладав зі зсувом приблизно 7.5 мм. Для її закріплення на поверхню чорної стрічки намазував (просто пальцем) тонкий шар так званих "рідких цвяхів" (цього достатньо).

5. Початок намотування кіперної стрічки – проти годинникової стрілки. Майже все, як на відео з #96 теми "Обмотки и грипсы"    https://krokovod.org/forum/viewtopic.ph … 345#p81345  .  Відмінності такі:
     а) протилежний напрямок намотування;
     б) починав з 2-х витків у торець пластини 125 мм, переходив до краю, щоб надати "тіло" стрічки під заглушку;
     в) заводив стрічку під основи гальмівних ручок у хомутиків (увага: не відкручувати гвинт до кінця різьблення на гайці!);
     г) наприкінці стрічку не різав косо, а зробив 2 прямих витка в стик до виносу;
     д) наприкінці стрічку закріпив не ізоляційною стрічкою, а пришив білою ниткою (знизу керма, тому шов фактично не видно). 

6. Права частина керма. Все аналогічно лівої (п. 3, 4, 5), але з протилежними напрямками.

7. Залишив висихати.

Фото:

ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.   ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.   ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.   ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.

ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.   ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.   ХВЗ В-541 "Спорт" 1970 р.в.

Емоції:
1. Вперше в житті, не зовсім добре, але я старався.
2. Доволі просто, не затратно, швидко. Вже завтра можна встановлювати заглушки та тросики.
3. Підкладки під долонями створюють відчуття комфорту.

Ех, ще б раз народиться!
                             В-541 "Спорт" (1970);

7